Předchozí
1 z 20
Další

Vtipy ze sociálních sítí.Vtipy ze sociálních sítí.Zdroj: Facebook.com

Přehnaná panika? 

Začátkem loňského roku měli internetoví vtipálci za to, že se s koronavirovou nákazou v médiích příliš nadělá. A vtipy na toto téma se to na sociálních sítích jen hemžilo.

Své úzkoprofilové zboží má zkrátka každá doba...
Internet se baví "přehnanou" panikou kvůli koronaviru. Vtipálci fantazií nešetří

Své úzkoprofilové zboží má zkrátka každá doba…Své úzkoprofilové zboží má zkrátka každá doba…Zdroj: Repro Facebook

Ústenky z Tuzexu

Obavy se naplnily prvního března, kdy se v České republice objevily první tři případy nákazy covidem-19. Nemocných přibývalo, vláda proto přišla s prvními opatřeními. Roušky a jiné ochranné pomůcky však v zemi nebyly k sehnání.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch poskytl v Praze rozhovor Deníku.
V Česku jsou první tři případy nákazy koronavirem, potvrdil ministr Vojtěch

Kreslený vtip od čtenáře na účet koronaviru.Kreslený vtip od čtenáře na účet koronaviru.Zdroj: Rudolf Pejřil

Roušky domácí

Češi si tak své ochranné pomůcky začali vyrábět sami. Jejich zručnost a nápaditost zaujala i zahraniční média. České látkové roušky tehdy "učily svět".

Vendula Koblížková
Češi se přestali stydět a vyrážejí do ulic s rouškami. Mnohdy vlastní výroby

'Vhodná vzdálenost pro běžné konverzace.' Takto například doporučuje streamovací platforma Netflix bezpečnou vzdálenost jako prevenci proti nakažení. Využila k tomu jeden ze svých posledních filmů - Marriage Story.'Vhodná vzdálenost pro běžné konverzace.' Takto například doporučuje streamovací platforma Netflix bezpečnou vzdálenost jako prevenci proti nakažení. Využila k tomu jeden ze svých posledních filmů - Marriage Story.Zdroj: Netflix

Rozvodová vzdálenost

Pojem "social distancing" během několika týdnů ovládl svět. Takto doporučovala streamovací platforma Netflix bezpečnou vzdálenost jako prevenci proti nakažení. Využila k tomu odcizenou dvojici z filmu Marriage Story.

"Vhodná vzdálenost pro běžné konverzace."
Ven z karantény? Král koblihových lidí to nedovolí. Lidé si utahují z koronaviru

Internet šíření nového koronaviru vnímá po svém. Vznikají tak vtipné koláže odkazující na aktuální řešení krize. Zde se autoři inspirovali britským sitcomem Červený trpaslík.Internet šíření nového koronaviru vnímá po svém. Vznikají tak vtipné koláže odkazující na aktuální řešení krize. Zde se autoři inspirovali britským sitcomem Červený trpaslík.Zdroj: Repro Facebook

První karanténa

Ještě v březnu byl poté v České republice vyhlášen první nouzový stav, zavřeny hranice a omezen volný pohyb. Opatření původně měla platit deset dní, nakonec jich trvala 66.

Koronavirus a panika kolem něj (včetně nákupní horečky) povzbudil tvorbu vtipůKoronavirus a panika kolem něj (včetně nákupní horečky) povzbudil tvorbu vtipůZdroj: Repro Facebook

Nikde nic

Česku se nevyhnuly ani prázdné obchody. Čím více lidé kvůli nastupující karanténě začínali propadat panice, tím byly regály prázdnější. Toaletní papír, kvasnice či těstoviny se na nějakou dobu staly nesehnatelným zbožím.

Mnozí Brňané vzali kvůli hrozbě koronaviru útokem obchody a ve velkém nakupují trvanlivé potraviny. V Tesku v brněnském Králově Poli tak zely prázdnotou  regály s rýží, konzervami, těstovinami nebo balenou pitnou vodou.
VIDEO: Regály jsou prázdné, lidé skupují jídlo. Podle odborníků zbytečně

Vtipy s tématem koronaviru, které se nyní šíří po internetu a obzvlášť na sociálních sítích.Vtipy s tématem koronaviru, které se nyní šíří po internetu a obzvlášť na sociálních sítích.Zdroj: sociální sítě Facebook, Twitter

Dovolená v obýváku

Divadlo Na Gauči, pivnice U Ledničky nebo exkluzivní lázně Za Sprchovým závěsem. Užívat si víkendových radovánek lidé za poslední rok mohli z velké většiny pouze doma nebo virtuálně.

Buď jako Darth Vader. Nosí masku, nenavštěvuje své děti, drží si odstup, sociální i emocionální, řídí se příkazy.Buď jako Darth Vader. Nosí masku, nenavštěvuje své děti, drží si odstup, sociální i emocionální, řídí se příkazy.Zdroj: Repro Facebook / Twitter

Nebuď rebel, nos masku

V době největší krize lidé volili silné vzory. Buď jako temný pán ze Sithu, nos masku a nestýkej se s příbuznými, radily nejrůznější kampaně.

Bezpečná vzdálenost na olympiádě.Bezpečná vzdálenost na olympiádě.Zdroj: Repro Facebook / Twitter

Nepomohla ani bezpečná vzdálenost

Postupně se začínalo ukazovat, že koronavirus neušetří ani ty nejvýznamnější sportovní události. Koncem března japonský premiér oznámil, že olympijské hry v Tokiu toho roku definitivně nebudou a přesunou se na rok 2021. Podobný přesun olympijského klání se uskutečnil poprvé od druhé světové války.

Sídlo Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne.
Je to definitivní! Olympijské hry byly o rok odloženy

Zdroj: Facebook

65 bylo?

Koncem března přišla vláda s dalším opatřením. Ochránit mělo hlavně starší občany. Některé obchody tak mohli senioři nad 65 let navštívit v době od 8.00 do 10.00 hodin, ostatním nebyl vstup povolen.

Češi se opět baví. Parodují už i zmatky okolo otevírací doby pro seniory

Vystřídání Adama Vojtěcha Romanem Prymulou ve funkci ministra zdravotnictví povzbudilo vtipálkyVystřídání Adama Vojtěcha Romanem Prymulou ve funkci ministra zdravotnictví povzbudilo vtipálkyZdroj: Repro Facebook

Česko hledá ministra zdravotnictví

V září po třech letech opustil post ministra zdravotnictví Adam Vojtěch. Od konce srpna chtěl prosadit povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách, proti byl premiér Babiš. Ačkoli lidé sázeli na třetí post pro už tak vytíženého ministra Karla Havlíčka, novým ninistrem a záhy i terčem vtipů se stal epidemiolog Roman Prymula.

Vtip na koronavirusVtip na koronavirusZdroj: Facebook

Najmu si psa, zn. spěchá

Ze psů se po zákazu vycházení v nočních hodinách stala populární propustka ven. Hlavně loni na podzim se tak 500 metrů od bydliště procházeli nejen pejskaři, ale i recesisté s plyšovými psy či s partnery v erotických postrojích. Ti nejvykutálěnější zase své čtyřnohé miláčky nabízeli k pronájmu.

Mladý muž v Budějovicích venčil umělého psa.
Mladý muž venčil na budějovickém náměstí plyšového psa

Nechyběly odkazy na světové i české filmyNechyběly odkazy na světové i české filmyZdroj: Repro Facebook

Káže roušky, pije víno

Pod rouškou tmy, ale bez ústenky vyrazili za říjnové noci dva muži do restaurace na pražském Vyšehradě. Nebylo by na tom nic divného, kdyby Česko nebylo uprostřed druhé vlny epidemie a těmi muži nebyli šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek a tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula. Právě Prymula restaurace kvůli epidemické situaci nechal uzavřít a na lidi apeloval, aby zůstali doma. Tato epizoda ho nakonec stála post ministra.

Takhle vypadá restaurace Rio's na Vyšehradě, kde se sešli ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a šéf poslaneckého klubu vládního hnutí Jaroslav Faltýnek.
Vtipy o Prymulově skandálu: Mafiánská zašívárna, Vojtěch fotí či poslední metro

Vánoce se blíží, už jen pár ministrů zdravotnictví a budou tadyVánoce se blíží, už jen pár ministrů zdravotnictví a budou tadyZdroj: Repro Facebook

Škatulata na ministerstvu

Slušný a pracovitý lékař s Babišovou důvěrou. Tyto atributy podle všeho přivedly lékaře Jana Blatného na post ministra zdravotnictví po konci Romana Prymuly. Ani na jeho účet lidé nešetřili vtípky, mířené byly hlavně na protiepidemický systém PES či takzvanou loterii o vakcíny.

Quentin Quarantino.Quentin Quarantino.Zdroj: Repro Facebook / Twitter

Svět v karanténě

Po uvolněném létě se virus vrátil s plnou silou. V lockdownu se tak na podzim neocitli pouze Češi, ale i většina zbytku světa.

Vtipy ze sociálních sítí.Vtipy ze sociálních sítí.Zdroj: Facebook.com

Žije pan prezident?

Terčem internetových vtipálků se v průběhu epidemie stal také český prezident. Nestal se jím ani tak Miloš Zeman sám, jako spíše jeho vytrvalá absence v době, kdy národ nejvíc potřeboval povzbudivá slova.

Na poslední večeři se dostavil i slavný vrchní
Vtipům se nevyhnul ani Zeman: Poslední večeře Páně v době koronaviru baví Česko

Vtipy na koronavirusVtipy na koronavirusZdroj: Archiv

Schrödingerův hospodský

Začátkem prosince to v Česku vypadalo, že konečně bude líp. Ministr zdravotnictví oznámil, že se hned třetího otevřou dosud uzavřené restaurace. Zákazníků si však hospodští příliš neužili. O dva týdny nato už stát hlásil zhoršení situace a podniky nechal zavřít znovu. Lidé si ale zoufat nemuseli - v tutéž dobu bylo totiž odvoláno odvolané a vláda opět povolila dříve zakázaný prodej kávy do kelímku.

Koronavirové vtipy.Koronavirové vtipy.Zdroj: Zdroj: facebook

Maturovat, či nematurovat

A co děti? Žáci a studenti za koronaviru čím dál častěji vyměňují školní lavice za obrazovky počítačů při online výuce. Problémem číslo jedna se začátkem letošního roku staly maturity a přijímací zkoušky, respektive to, zda a do jaké míry lze studentům zkoušky ulehčit.

Maturity zůstávají, úřední budou jen pro žáky s pracovní povinností

Vtipy se rychlostí blesku šíří zejména na sociálních sítích.Vtipy se rychlostí blesku šíří zejména na sociálních sítích.Zdroj: Archiv Facebooku

Dorovnávám a přihazuji vakcínu

Letos v lednu byl spuštěn registrační a rezervační web pro očkování proti covidu pro seniory nad 80 let. Přestože jejich počet v Česku není tajemstvím, systém i tak nepočítal s velkým zájmem o registraci a několikrát spadl. Problémy byly i s PIN kódy, které chodily se značným zpožděním. Výpadky vláda svedla na operátory. Podle těch by naopak pomohlo, kdyby jim stát o nápadu požadovat SMS ověření řekl dříve než hodinu po spuštění.

Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda správní rady Alzheimer Home Boris Šťastný.
Fiasko a skandál, kritizuje opozice rezervaci k očkování. Babiš: Vše funguje

Třítýdenní lockdown skončil, ale většina omezení trvá dál. A národ vymýšlí nové vtipy.Třítýdenní lockdown skončil, ale většina omezení trvá dál. A národ vymýšlí nové vtipy.Zdroj: Zdroj sociální sítě

Prostě vydržet

Nouzový stav neskončil, nouzový stav trvá, v Česku konkrétně s přestávkami od března již 243 dní. Ten aktuální má podle nejnovějšího rozhodnutí vlády schváleného Poslaneckou sněmovnou trvat do 11. dubna, od března nově s omezením pohybu mezi okresy. Co bude dál? Vydržme a uvidíme.

Kontroly v době koronaviru.
Česko čeká přísnější omezení pohybu. Na dodržování bude dohlížet 30 tisíc lidí