Minimálně do pátku 30. října bude uzavřena mateřská škola na Přemyslově náměstí v Brně-Slatině. Nákaza se objevila u zaměstnankyň a podezředí podle vedení školky panuje také u dalších pracovníků. „Jsme ve spojení s hygienou a v tuto chvíli není nutné, aby děti navštívily lékaře nebo šly do karantény. Děláme vše pro to, aby byl provoz od 2. listopadu plně obnoven," napsali zástupci školky na stránkách.

Odběrové místo pro testy na nákazu koronavirem - ilustrační foto
Nakažených koronavirem v Česku přibývá. Stoupá však i počet testovaných

Výrazně omezit činnost musela Mateřská škola U Kina v Jičíně. Důvodem je pozitivní test u jedné z učitelek. V karanténě následně skončily také její tři kolgyně, dvě asistentky a také ředitelka školky a její zástupkyně. Další dvě vyučující jsou doma z důvodu ošetřování člena rodiny a jedna je delší dobu v pracovní neschopnosti. Provoz obstarává pět vyučujících a dva asistenti.

Koronavirus se objevil také v mateřské škole v jičínské Fügnerově ulici. Pozitivní test měla jedna z pracovnic školní jídelny, všichni kolegové proto museli do karantény. Obědy proto dočasně zajišťují zaměstnanci školní jídelny v Poděbradově ulici na Novém Městě.

Uzavřené školy

Mateřským školám se doposud vládní opatření vyhýbají, rodiče předškolních dětí proto na tato zařízení spoléhají. Uzavření některých školek kvůli koronavirové nákaze tak pro pracující rodiče může představovat obtížně řešitelný problém.

Libor Bouček
Měli jsme koronavirus. Není to sranda, vypráví české osobnosti

Vláda nejprve uzavřela střední a vysoké školy, které musely přejít na dálkovou výuku, zatímco základní školy zůstaly otevřené v omezeném režimu. Od 14. listopadu však musely uzavřít své brány i ty. Oproti tomu mateřské školy doposud zůstávají v provozu.