Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu a je jednou z mála smysluplných činností, které lze v současné "koronavirové" době provozovat. Proč nespojit pobyt v přírodě s jejím úklidem?

ON-LINE ke koronaviru čtěte ZDE

"Každoročně vybíráme jarní datum tak, aby už pokud možno nebyl sníh ve vyšších horských polohách a zaroveň ani vzrostlá zeleň v teplejších regionech. Pro letošek jsme měli hlavní termín úklidových akcí naplánován na sobotu 4. dubna," uvedl Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko. "Využijme tento termín alespoň k individuálnímu úklidu," láká Miroslav Kubásek.

Spolek Ukliďme Česko nabádá všechny zájemce, aby při úklidu doržovali určitá pravidla: bezpečně, sami, či s rodinou - dbejte aktuálních bezpečnostních opatření a nesbírejte papírové kapesníky, stejně se za pár dní rozloží. A pokud zvládnete i třídit, kontejnery na tříděný odpad a sběrné dvory najdete v nové aplikaci www.KAMsNIM.cz.

"Při individuálním pohybu v lese je zbytečné si kazit výlet funěním do roušky, přesto si ji nezapomeňte vzít. Jednak můžete cestou někoho potkat, ale také se vám bude hodit na závěrečnou fotku. Pro tři autory nejvtipnějších fotografií z úklidu, kteří je do Velikonoc nasdílí na svém facebooku s hashtagem #RouskovyUklid, máme nachystány jako odměnu tři dotykové tablety," uzavřel Miroslav Kubásek.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník