Výslechy stojí, policie analyzuje dokumenty a data. Obvinění současného hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, někdejších policistů Karla Kadlece a Radka Petrůje a také vlivného podnikatele Ivana Kyselého padla už v říjnu.

Od začátku roku se ale nic zásadního neděje. „Pan hejtman nebyl od ledna u výslechu," sdělil advokát Jiřího Rozbořila Petr Konečný.

Stejně jsou na tom podle svého právní zástupce Tomáše Vymazala i Radek Petrůj nebo Karel Kadlec, jak uvedl jeho advokát Tomáš Grepl. „Vyšetřování intenzivně probíhá, dochází k analýzám zajištěných podkladů a plánují se další výslechy," ujistil náměstek vrchního žalobce Pavel Komár.

Podle něj jde zejména o listiny nebo datové nosiče.

Znovu analyzují odposlechy 

Je však možné, že za nynějším odmlčením policie stojí stížnost obviněných a jejich advokátů na adresu přepisů odposlechů, které jsou podle nich nepřesné. „Je pravda, že v přepisech jsme objevili řadu chyb," potvrdil advokát Petr Konečný.

„Podle mých informací je aktuálně analyzovaná výpočetní technika a čistí se a znovu se analyzují odposlechy," shrnul obhájce Tomáš Vymazal. Aktuálně se tedy mohou podle nepotvrzených informací přepisovat znalecky.

Vyšetřování celé kauzy nebude podle všeho ukončené v řádech týdnů, ale spíše měsíců.