Krejčíř od roku 2007 žije v Jihoafrické republice, kde je nyní ve vazbě kvůli podezření z organizovaného zločinu.

Cennosti za více než 30 milionů korun Krejčířovým právníkům ze společnosti MSB Legal předal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Učinil tak na základě usnesení Městského soudu v Praze, kterým bylo zajištění Krejčířova majetku zrušeno. Advokáti věci vyzvedli jen krátce předtím, než na úřad dorazil soudní exekutor zastupující jednoho z Krejčířových věřitelů.

Krejčířovi právníci podle mluvčího Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Roberta Hurta převzali například motocykly, kola, klavír, elektroniku, nábytek či knihy za asi 11,4 milionu korun a devět obrazů většinou od Václava Špály s účetní hodnotou 19,7 milionu korun. Hurt upozornil, že neexistovala žádná exekuce, která by vydání bránila, píše server. Na exekutora tak zbylo devět směnek, jejichž hodnota není jasná.

Daňový podvod

Důvod pro obstavení majetku pominul loni na podzim poté, co Krejčíř dostal u soudu 10,5 roku za podvody. V první instanci soud rozhodl o propadnutí majetku státu, odvolací soud to ale změnil, aby se mohli domoci svých nároků poškození. Městský soud v Praze pak zajištění majetku zrušil letos v červnu. „Soudce postupoval podle trestního řádu, nic jiného nemohl udělat," řekla serveru mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Státní zastupitelství nechalo obstavit Krejčířovi majetek kvůli půlmiliardovému daňovému podvodu při obchodu s pohonnými hmotami v kauze M5 v lednu 2003. Část z Krejčířova majetku policie zabavila v srpnu 2005 v kamionu, který směřoval na Seychely, kde Krejčíř po svém útěku dočasně žil. Zablokovány jsou dosud také jiné části Krejčířova majetku, například jeho dvě vily v Černošicích jsou podle Aktuálně.cz zatíženy exekucí ve prospěch společnosti Frymis, která se stala v 90. letech minulého století obětí jeho podvodu.

Podle serveru iDnes.cz se schyluje k dražbě Krejčířovy černošické vily. Čeká se na její ocenění znalcem a verdikt odvolacího soudu, který bude rozhodovat o žalobě na vyřazení vily z exekuovaného majetku. Okresní soud Praha-západ v březnu žalobu zamítl. Exekutoři berou vilu jako majetek ve společném vlastnictví manželů, ačkoli v katastru nemovitostí je napsaná pouze na Krejčířovu manželku Kateřinu.

Miliardář policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce, od dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kam přicestoval na falešný pas. České úřady se od té doby neúspěšně snaží o jeho vydání. Krejčíř je od listopadu v jihoafrické vazbě kvůli obviněním z únosu a pokusu o vraždu bratra drogového kurýra, který měl údajně pro Krejčíře do Austrálie dopravit 25 kilogramů pervitinu za 44 milionů Kč. Kurýr i s drogami ale zmizel a Krejčíř ho prý chtěl přes jeho bratra vypátrat. Krejčíř obvinění odmítá.