V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn každý víkendový den lyžovalo 7000 až 8000 lidí. „Lyžujeme na technickém sněhu, přírodní chybí. Teploty teď stouply na minus jeden až minus dva, při nich se zasněžovat nedá. Zatím proto, bohužel, nemáme otevřené černé sjezdovky," řekl Zdeněk Spilka ze špindlerovského Skiareálu. Dodal, že hodně běžkařů jezdí na upravené tratě na Horních Mísečkách. Kvůli silné námraze dnes nejezdila lanovka na Medvědín.

Ubytovací kapacity ve východních Krkonoších jsou v prvním týdnu jarních prázdnin téměř vyprodané. V řadě hotelů a penzionů zbývá už jen pár volných lůžek. Zájem nyní zvyšuje i to, že prázdniny začaly i v Německu. „Výběr ubytování je již zúžený. Snáze se dá ubytování sehnat v týdnu od 10. února, který je ve Špindlerově Mlýně zatím zaplněný asi z 60 až 70 procent," řekl  majitel ubytovacího portálu www.spindleruv-mlyn.com Martin Jandura.

V Orlických horách je 60 centimetrů sněhu

Všechny sjezdovky jsou v provozu v Říčkách v Orlických horách, které disponují výkonným zasněžovacím systémem. „Průměrná výška sněhové pokrývky je přes 60 centimetrů. V provozu je čtyřsedačková lanová dráha i vlek tatrapoma," uvedli vlekaři z Říček. Kvalitní lyžování, které vylepšilo pět centimetrů přírodního sněhu, nabízí i areál Červená Voda na Orlickoústecku. „Za celý víkend u nás byla silná návštěva asi 3000 až 4000 lidí," řekl ředitel Skiparku Červená Voda Radek Procházka.

V Krkonoších leží mimo sjezdovky jen asi deset centimetrů sněhu, na hřebenech se pokrývka pohybuje kolem pouhých 25 centimetrů. Na hřebeni Orlických hor leží od dvou do deseti centimetrů sněhu.