Krčnářová se chce prý víc věnovat rodině. Popřela ale spekulace o tom, že by se chystala na diplomatickou misi v Izraeli či Německu, jak uvedly Lidové noviny.

Adriana Krnáčová.
Kdo zaplní místo po Krnáčové? Zájem má poslanec Nacher i radní Kislingerová

Ještě nedávno Krnáčová prohlašovala, že ji práce na magistrátu naplňuje a má velké plány do dalšího období. S jejím výkonem a především komunikací s veřejností byl ovšem krajně nespokojen šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Poslední kapkou byl primátorčin výrok o „zpovykaných Pražácích“ v souvislosti s dopravní situací v metropoli.

Babiš, který momentálně řeší především vládní budoucnost, začal usilovně hledat osobnost, která by Krnáčovou mohla nahradit. Kategorické ne slyšel od obou svých ministrů Martina Stropnického a Roberta Pelikána, kteří v Praze ve sněmovních volbách získali tisíce preferenčních hlasů.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová poskytla 16. března v Praze rozhovor Deníku.
Krnáčová na podzim kandidovat nechce. Stane se jen řadovou členkou ANO

Pelikán v politice končí a Stropnický chce zůstat v Černínském paláci. Hnutí ANO koketovalo i s oslovením svého bývalého ministra financí Ivana Pilného, ale ten hluboce nesouhlasí s rýsující se menšinovou vládou ANO s podporou KSČM a SPD. Pravděpodobnější je Pilného kandidatura do Senátu, kde je uchazeč víc sám za sebe než za stranu.

Babišův zájem se proto obrátil do soukromé sféry, ale ani tam nenašel odezvu. Deníku potvrdil, že po vedoucí partnerce Ernst & Young Magdaleně Souček mu pražské volební angažmá naposled odmítl i úspěšný manažer PepsiCo.

„Asi tedy podpořím Jana Čižinského,“ sdělil překvapivý závěr svých úvah našemu listu. Včera ale dodal, že výběr primátorského kandidáta je věcí pražské organizace hnutí ANO. Jenže starosta Prahy 7 a poslanec za KDU-ČSL Jan Čižinský o Babišovu podporu neusiluje.

Více se dočtete ve čtvrtečním vydání Pražského deníku

Tunel Blanka.
Provoz v tunelu Blanka byl kompletně obnoven bez omezení, hlásí magistrát
Pražská primátorka Adriana Krnáčová poskytla 16. března v Praze rozhovor Deníku.
Adriana Krnáčová: Ráda bych začala s prodloužením metra A na letiště