Kvůli roli Spojených států během kosovského konfliktu přišel protestovat i poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), který má srbské kořeny a je dlouhodobým odpůrcem nezávislosti Kosova.

Konflikt popsal i jeden z demonstrantů, kteří se dostali do potyčky s ochrankou. „Vystál jsem dlouhou frontu čekatelů na podpis paní Albrightové, měl jsem pro bývalou paní státní tajemnici vlády USA dárek. Otitulkovanou anglickou verzi dokumentárního filmu Uloupené Kosovo a pár plakátků. Se mnou šli kamarádi, kteří se spolu se mnou právě vrátili z poznávacího zájezdu na Kosovo," popsal na severu AC24.cz Václav Dvořák, který zmíněný film s protisrbským zaměřením natočil. Incident se rozpoutal poté, co muž Madeleine Albrightovou provokativně požádal, ať namísto své knihy podepíše válečné fotografie z kosovského konfliktu.

„Začala naše plakáty trhat a cupovat," popisuje demonstrant celý incident. Příznivci Kosovských Srbů pak na bývalou ministryni „krvavá řeznice" a poté se obě strany posléze začaly označovat za válečné zločince.

Strkanici zaznamenal na video jeden z protestujících členů sdružení Přátelé Srbů v Kosovu:

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube