Komunistickou stranu bude v příštích letech zastupovat šest místopředsedů. V minulém volebním období měli komunisté o jednoho zástupce nejvyššího představitele méně.

Místopředsedou pro řízení stranické práce byl zvolen Leo Luzar, post místopředsedy pro odborné zázemí získal Jiří Dolejš, místopředsedkyní pro komunální politiku a občanský sektor se stala Jana Bystřická, místopředsedou pro zahraniční politiku a evropskou integraci byl zvolen Jiří Maštálka, post místopředsedkyně pro mediální politiku a přípravu voleb získala Věra Žežulková a místopředsedou pro ekonomiku je Čeněk Milota.

Poprvé post místopředsedů získali Leo Luzar, Jiří Maštálka a Věra Žežulková, ostatní své křeslo obhájili.

Stanislav Grospič, Miloslav Ransdorf a Soňa Marková z boje o křeslo místopředsedy odstoupili po neúspěchu v boji o křeslo předsedy.

Komunisté v noci také zvolili členy Výkonného výboru Ústředního výboru KSČM. Za členy Ústředního výboru KSČM zvolili i předsedu PK KSČM Pavla Kováříka a zástupce KSČM v Evropském parlamentu Miloslava Ransdorfa.

Předseda strany, Vojtěch Filip, byl zvolen počtem 176 hlasů již v sobotních večerních hodinách.

Šéfa strany volí celý sjezd, místopředsedy vybírá širší stranické vedení.

Nedělní program

Delegáti sjezdu KSČM v neděli schválí ideové a programové dokumenty, ve kterých se komunisté stále hlásí k socialistické a komunistické společnosti. Určovat budou rovněž jejich politiku na příští čtyři roky. V usnesení chtějí mj. také odmítnout radarovou základnou USA.

Související články:

Staronovým předsedou KSČM je Vojtěch Filip

Filip: Zelení přišli jako užiteční idioti sloužit pravici