Několik vypitých skleniček alkoholu jsou zřejmě viníkem nehody, která se odehrála krátce před šestou ráno vBlanenské ulici vKuřimi na Brněnsku. Auto se tam srazilo sautobusem příměstské dopravy. Karambol si podle informací policie vyžádal jedno těžké zranění.

„Jednadvacetiletý muž za volantem osobního auta Porsche zřejmě nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do právě projíždějícího autobusu. Náraz zauta katapultoval spolujezdkyni, která seděla vedle řidiče. Ten se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní. Řidič nadýchal 1,4promile alkoholu,“ řekl Deníku.cz mluvčí policie Brno-venkov Aleš Mergental.

Vážně zraněnou ženu, která po karambolu vyletěla zvozu, ošetřili záchranáři zrychlé zdravotnické pomoci. „Utřiadvacetileté pacientky jsme měli podezření na poranění voblasti pánve a na otřes mozku,“ řekla mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Podle posledních informací se nikomu zcestujících vpříměstském autobusu společnosti Tourbus nic nestalo. Mladá žena se dostala do rukou chirurgů vbrněnské fakultní nemocnici. „Pacientku jsme hospitalizovali a její stav je nyní dobrý a stabilizovaný,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Nesvadbová.

Dramaticky vypadala také nehoda, která se ve středu ráno stala vJinačovicích na Brněnsku. Pětatřicetiletá těhotná žena zTišnova tam na namrzlé silnici dostala smyk, převrátila auto na střechu a několikrát se vněm otočila. Řidičku převezla záchranka do nemocnice na Obilním trhu. Nastávající maminka iplod jsou podle sdělení lékařů vpořádku. „Ženu si zatím necháme na lůžku na pozorování. Její stav je nicméně dobrý,“ dodala Nesvadbová.