Ve sledovaných pražských koupalištích je voda vhodná ke koupání. Zhoršenou jakost vody má Šeberák a koupaliště v Hostivaři.

Ve Středočeském kraji se kvalita vody od minulého týdne zhoršila. Sinice se množí například na Slapech i na Orlíku, kde by se neměli koupat citliví jedinci. Nejhorší situace je v písníku v Bakově nad Jizerou a na jezeře Ostrá na Nymbursku, kde hygienici koupání nedoporučují.

Na východě Čech by se lidé měli kvůli sinicím a vysoké koncentraci chlorofylu vyhnout koupání ve vodní nádrži Rozkoš na Náchodsku. Zhoršená kvalita vody je také v Dolcích na Trutnovsku, kde by se měli lidé po koupeli osprchovat. Zakázané je koupání v rybníku Rosnička na Svitavsku.

V severních Čechách hygienici upozorňují na větší množství chlorofylu a sinic v Nechranické přehradě. Sinice se objevují také v Chabařovicích na Ústecku a v jezeru Chmelař u Úštěku. V Libereckém kraji má zhoršenou kvalitu vody koupaliště v Chrastavě u Liberce a také Máchovo jezero.

Na západě Čech platí zákaz koupání na přehradě Skalka. Ke koupání nevhodná je voda ve Velkém Rybníku na Karlovarsku a také v rybníku Valcha a koupališti v Anníně na Klatovsku. Povodí Vltavy nedoporučuje kvůli sinicím ani přehradu České údolí na okraji Plzně.

Na Vysočině hygienici letos dosud zákaz koupání nikde vydávat nemuseli. Mírné znečistění zjistili ve vodě šesti přírodních koupališť kraje. Mezi ně patří nádrž Sedlice na Pelhřimovsku, koupaliště Stejskal v Rouchovanech a čtyři vodní plochy na Žďársku: koupaliště v Novém Městě na Moravě, žďárská nádrž Pilská a rybníky Medlov a Sykovec.

Na severu Moravy by si citlivější lidé měli odříct koupání v nádrži Baška na Frýdecko-Místecku. V ostatních zkontrolovaných nádržích v Moravskoslezském kraji hygienici hodnotí vodu jako vhodnou ke koupání bez zdravotních rizik.

V Olomouckém kraji se oproti minulému týdnu zhoršila jakost vody v Plumlovské přehradě u Prostějova. Hygienici ji označují stupněm tři z pětibodové škály a lidem doporučují, aby se po koupání osprchovali. Naopak štěrkopísková jezera Poděbrady u Olomouce jsou i v druhé polovině prázdnin stále čistá a lidé se tam mohou koupat bez obav.

V Jihomoravském kraji je voda ke koupání vhodná na všech sledovaných koupalištích. Mírně zhoršené vlastnosti vykazují jen Sokolské koupaliště na Brněnské přehradě a rybník Suchý na Blanensku.