Podobně jako v loňském roce spustili Kvildští zasněžování sjezdovek mezi prvními v republice. „Zatím to sice ještě na lyžování není, ale protože bude o víkendu krásně, tak věříme, že si děti přijdou alespoň na malou sáňkovačku," sliboval Richard Jirouš z areálu v Kvildě.

A dětem radost rozhodně udělali. Sice se zasněžováním museli vlivem vyšší teploty po několika hodinách skončit, přesto to stačilo k vytvoření míst, na kterých se děti mohly vyřádit. „Je tu nádherně, svítí sluníčko a je teplo, takže tu děti jezdí. Jen ten dojezd je na trávě," dodal včera odpoledne.

V loňském roce to byla právě Kvilda, která spustila zimní sezonu již 30. listopadu mezi prvními. „Tohle letos nejspíš nezopakujeme," připouští Richard Jirouš. Předpovědi počasí na příští týden totiž nejsou pro zasněžování nejpříznivější. „Uvidíme, budeme mít noční služby, takže jak to bude jen trochu možné, zasněžovat budeme. Kdyby vydržely delší dobu teploty na osmi stupních pod nulou, jsme to za několik dní schopni připravit alespoň pro jeden vlek," věří Richard Jirouš a slibuje, že vleky se pak spustí, jak to bude možné.

V loňském roce spustil ski areál Kvilda provoz na zhruba 30 centimetrech sněhu, z větší části umělého.