Havárie, která se stala při opravě Korunovační ulice, potrvá do příštího týdne. Místo je podle Dolínka rozkopané a „životu nebezpečné"

V ulici není možné veřejné akce pořádat

„Provádíme havarijní opravy vstupní šachty do kanalizace, ve které je vypadané zdivo. Práce by měly skončit začátkem příštího týdne," řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Podle neoficiálních informací z radnice tak jako tak není možné v uzavřené a opravované ulici žádné veřejné akce pořádat. Oficiálně se ale radnice nechtěla k věci vyjadřovat. Oprava Korunovační ulice potrvá do poloviny prosince.

Konvička na facebooku uvedl, že akce se konat bude a její místo iniciativa upřesní. „Strašně nás mrzí, že Prahu postihla tak obří katastrofa, kterou nejsou schopní vyřešit do neděle, musí jít o něco mimořádného," řekl Adamec. IMK podle něj operativně pracuje na náhradním plánu.

Akce konvičkovců vyvolala paniku 

V srpnu na Staroměstském náměstí vyvolala Konvičkova iniciativa svou protiislámskou akcí paniku mezi turisty. Vystupovali na ní maskovaní muži převlečení za bojovníky tzv. Islámského státu a stříleli z maket zbraní.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) tehdy žádala potrestání magistrátního úředníka, který shromáždění povolil. Ministerstvo vnitra ale dalo úřadu za pravdu. Důvody k zákazu podle něj nebyly. Ohlášení demonstrace ovšem podle vnitra mělo vzbudit zvýšenou pozornost.

Ministerstvo zahraničí vyjádřilo obavy 

Konvička tentokrát magistrátu nahlásil akci na 11. září, tedy na den 15. výročí teroristického útoku na Světové obchodní centrum a Pentagon v USA. Má se konat před velvyslanectvím Saúdské Arábie v Bubenči.

Obavy už dřív vyjádřilo české ministerstvo zahraničí, které připomnělo odpovědnost státu za bezpečnost diplomatických zastoupení jiných států. Magistrát organizátory požádal, aby změnili místo konání, ti to ale odmítli.

Čtěte také: Vnitro: Magistrát nemohl Konvičkovu akci na náměstí zakázat