První nehoda se stala u obce Obrnice, série nehod se poté odehrály i na hlavním tahu z Teplic na Bílinu a poblíž Lovosic. Kromě toho se v regionu staly i další nehody se zraněními.

První velká nehoda se stala ještě za tmy v sedlckém kopci u obce Obrnice, ve směru od Loun na Most tam havarovalo devět automobilů. V mostecké nemocnici skončili dva lidé, jeden s vážnějším a druhý s lehčím poraněním. Informoval o tom mluvčí nemocnice Jiří Vondra. Nehodu způsobila zřejmě zledovatělá vozovka, v místě nehody ráno byla hustá mlha. Policie odkláněla provoz přes obec Patokryje a vyšetřuje příčinu nehody, vyloučila ale to, že někdo z řidičů byl pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda zatím není vyčíslena.

Řidiče vyprošťovali hasiči

Ještě větší počet řidičů doplatilo na namrzlou vozovku na čtyřproudové silnici I. třídy z Teplic směrem na Bílinu. „Na několika stech metrech se tam srazilo celkem deset aut, celkem čtyři lidé se zranili a jednoho museli z auta vyprošťovat hasiči,“ řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. Silnice je stále ve směru od Bíliny uzavřena, auta sjíždějí směrem na Hostomice.

Zatímco ve zbytku Česka se ranní teploty pohybují stále na nulou, v Podkrušnohoší sevřeném z obou stran horami drží inverze studený vzduch a mlhu, teplotu u země srazila i pod minus pět stupňů Celsia.

Hned tři nehody na jednom místě se krátce po sobě staly u obce Lukavec na Litoměřicku; po poslední nehodě kolem 07:00 tam zůstalo stát nákladní auto a dvě osobní, jeden člověk se zranil. Menší nehody se zraněními se děly i jinde – třeba při srážce dvou aut v Chomutově nebo na Litoměřicku, kde nezávisle na sobě skončily mimo silnici dva kamiony.

Provoz na železnici pro změnu zkomplikovala srážka vlaku a auta na přejezdu v ústecké čtvrti Vaňov. Vlak zachytil jen přední část auta, takže řidič vyvázl bez zranění, ale zhruba hodinu nejezdily vlaky, a jeden rychlík musel být dokonce odkloněn po druhé straně Labe; do Prahy jede přes Lysou nad Labem. Zpoždění vlaků v regionu se pak pohybovalo do jedné hodiny.