Čapí hnízdo bylo kvůli přípravám na obřad a hostinu uzavřené. Na svatbu totiž zamířili lidé důležití pro Babišův byznys i jeho kolegové z politiky. Bylo jich kolem dvou set. 

Obřad zaočatý po čtvrté hodině odpoledne narušila kolona 13 automobilů ověšených českými vlajkami. Jak přinesl server novinky.cz,  tito protestující několikrát pomalu projeli po silnici a pouštěli hesla jako „Nevolte populisty“, „Populisté neodpovídají na otázky“, či „Babiš a Zeman jsou predátoři a jde o souboj o povahu demokracie“.

Babiš posléze novinářům řekl, že s protesty počítal. „Každý si může dělat co chce, nic s tím nenadělám. Jsou asi zoufalí a neví, co by vymysleli,“ citovaly jej novinky.cz.

Partnerku Moniku, která se již před lety nechala úředně přejmenovat na Babišovou, zná Babiš už čtvrt století a jen o dva roky kratší je jejich společný život. Kontroverzní politik Moniku požádal o ruku na jaře. Teď přišel na řadu také civilní svatební úřad.

Pár vychovává vlastní sedmnáctiletou dceru Vivien a třináctiletého syna Frederika. Babiš má z prvního manželství se spolužačkou ze střední školy Beatou děti Adrianu a Andreje. Manželkou už jednou byla i Monika, v jejíž režii příprava na významný den probíhá.