Skalní příznivci běžek mají v nejbližších dnech zřejmě poslední šanci. „Například na Luční boudě je nyní kolem 55 centimetrů sněhu, který ale rychle ubývá. Od pátku se vrstva ztenčila asi o deset centimetrů. Nižší polohy hor jsou již bez sněhu," řekl Pavel Jirsa z Horské služby Špindlerův Mlýn.

Kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku se do letní sezony po dubnové odstávce rozjede 1. května. Po dobu údržby jezdila jen o víkendech. „V sobotu jsme svezli asi 500 lidí, což je na toto období slušná návštěva. Přes déšť lidé chodili i dnes," řekla pracovnice lanovky. Krkonoše nyní podle Jirsy navštěvují hlavně jednodenní turisté.

Letní provoz od 8. května

Kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu, která jezdila ještě o tomto víkendu, bude mít odstávku od pondělí 27. dubna do čtvrtka 7. května, přičemž 1. až 3. května pojede. Do trvalého letního provozu se rozjede na státní svátek 8. května.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn spustí lanovku na Medvědín 1. až 3. května, do denního provozu půjde 8. května. Lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně začne jezdit denně od 28. května. Letní provoz na lanovce z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch začne 1. května a v květnu se bude jezdit o víkendech a svátcích. Lanovka z Herlíkovic na Žalý zahájí letní provoz 1. května, a v květnu a v červnu bude jezdit vždy v pátek až neděli. V denním provozu bude od začátku července.