„Doslova se rozpadá před očima. Provizorní plechová lávka, která je na začátku mostu a překrývá největší díru, je tu minimálně od jara. Lávka stále chátrá a pořád se nic neděje,“ stěžuje si na havarijní stav lávky obyvatelka Závodí Jana Církvová. „Lávku využívají často i cyklisté a nedivila bych se, kdyby zde došlo k nějaké zlomenině nebo zranění,“ poukazuje Jana Církvová na špatný povrch lávky.

„Slyšel jsem, že lávku dokonce chtěli zrušit, ale to je nelogické. Lidi, kteří do Berouna přijedou vlakem a jsou do nemocnice, tuhle cestou využívají nejčastěji. Navíc je to spojka s cyklostezkou,“ dodává další závodský občan.

Vlastník lávky, kterým je město Beroun, si nechalo zpracovat statický posudek. Z něho vyplynulo, že by lávka měla být radikálně a co nejrychleji opravena. Situací se tedy začali zastupitelé zabývat na svém posledním zasedání. Úplné zrušení lávky nakonec představitelé města zavrhli, právě pro její spojení s hlavním vlakovým nádražím a nemocnicí a využití cyklisty. Rozhodli se tedy investovat do její opravy přes dva miliony korun.

Město Beroun vyzvalo dvě odborné firmy, aby zpracovaly posudek na opravu lávky. Z nich vyplynulo, že i po provedené opravě, která by se vyžádala náklady okolo 2 milionů korun, nebude lávka splňovat parametry pro cyklisty, ale pouze pro pěší uživatele.

„V té době, kdy zastupitelstvo souhlasilo s opravou lávky, byl vypsán dotační titul, na jehož základě bychom mohli požádat o finanční prostředky z Regionálního operačního programu na kompletní rekonstrukci lávky, po jejímž provedení by vyhovovala i cyklistům. Nechali jsme proto zpracovat nabídky na kompletní rekonstrukci, a pokud náklady nebudou příliš vysoké, akci projektově připravíme a požádáme o evropskou dotaci,“ uvedla tisková mluvčí Městského úřadu Beroun Jitka Soukupová.