„Lázně by bylo možné předepisovat, ale pacient v případě, že revizní lékař jeho návrh odmítne, by neměl odvolání, protože by se nemohl opřít o žádnou normu," vysvětlil regionálnímu Deníku prezident Svazu léčebných lázní ČR Eduard Bláha, podle kterého by nastal zmatek. Svaz se bude snažit apelovat na zákonodárce, aby novelu zákona projednat stihli. „Lidé by určitě nejezdili na 28 dní, jak povoluje novela," dodal prezident.

Senátorům se nelíbil přílepek, který do zákona prosadil poslanec Ludvík Hovorka (KDU-ČSL), podle něhož by se musely zveřejňovat informace mezi poskytovateli péče 
a plátci na internetu, jinak by byly smlouvy neplatné. Jeho návrh je podle senátorů nedokonalý, navíc se proti němu staví i Česká lékařská komora. „Chtěli jsme, aby byly pouze zveřejněny smlouvy. Další věci už jsou kontraproduktivní," řekl Deníku mluvčí komory Michal Sojka. Podle něj by se dal zákon projednat ve stavu legislativní nouze. O novele bude senátní plénum hlasovat v příštím týdnu.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) před tímto vývojem varoval. Pokud senát novelu poslancům vrátí, bude se ministr snažit sněmovnu přesvědčit, aby ji schválila v senátní podobě, tedy bez Hovorkova dodatku.

Zákonodárci z horní komory také navrhují, aby se účinnost zákona změnila z 1. ledna 2015 na datum vyhlášení zákona, protože do Nového roku nejspíš legislativním procesem neprojde.