O přednášku se postarali pánové Jíří Píša a Josef Krause a týkala se převážně menhirů, což je druh megalitu. Na Dívčím Kameni byl právě jeden nalezen, přičemž bylo lidem předvedeno, jak funguje. Jiří Píša mu pokládal jednoduché otázky a menhir mu pomocí virgule odpovídal buď ano nebo ne.

„Je to fascinující. Mrzí mě, že tu sílu necítím, ale věřím, že v tom něco bude,“ sdělila svůj pocit z přednášky Jana Studená z Českých Budějovic. „Aby člověk pocítil sílu kamene, tak v ní musí nejdříve věřit,“ vysvětlovali odborníci.

Podle nich je menhir na Dívčím Kameni určen pouze ženám, přičemž by měl léčit například srdce. Pomocí virgule se dá údajně i zjistit, kolikrát a za jak dlouhou dobu musí člověk menhir navštívit, aby byl vyléčen.

Menhiry by se neměly stěhovat ze svého místa nalezení. Mohlo by se stát, že přijdou o svojí energii. „Pokud se někde menhiry najdou, tak by měly zůstat na stejném místě, tedy pokud jim nehrozí nějaké nebezpečí. Podléhá to přesnému psychotronickému zjišťování. Musíme se zeptat, zda se kámen chce přemístit a zda na tom místě bude fungovat,“ vysvětloval Jíří Píša.

Přednáška se ale netýkala pouze menhirů. Josef Krause například popisoval, odkud se dá získat pozitivní energie: „Lidé by si měli dávat pozor i na obyčejné podkovy. Měly by se totiž správně dávat obráceně a jakoby podrážkou ke zdi. Jinak totiž fungují negativně. Těžko říci, proč se to odjakživa dělá jiným způsobem.“