Může jít do vazby. Takový verdikt přijali v úterý po poledni lékaři pražské nemocnice na Bulovce v případě lékaře Jaroslava Bartáka, jehož při víkendovém návratu z rodinné dovolené v Turecku zadrželi kriminalisté v souvislosti s obviněním ze sexuálního násilí, z něhož ho osočuje hned šest jeho bývalých asistentek. Zadržený byl do nemocnice převezen v sobotu večer po několikahodinovém výslechu, kdy se mu přitížilo po sdělení obvinění.

Nyní nemocnici opustil a jeho přechodnými útočišti jsou cela předběžného zadržení a výslechová místnost v centrále pražské policie na Vyšehradě. A kriminalisté mu chtějí zařídit další stěhování. Podávají podnět státnímu zástupci na vzetí Bartáka do vazby.

„Ošetřující lékař shledal zdravotní stav obviněného jako uspokojivý. Z těchto důvodů je dotyčný opět v režimu zadržení,“ potvrdila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Mimo jiné to znamená, že lékař musel odevzdat mobil, který na nemocničním lůžku mohl používat.

Vlivný lékař a spoluvlastník modřanské polikliniky Barták, jenž se rád nechával fotografovat po boku mocných, sex s asistentkami nepopírá. Kontakty tohoto druhu s ženami, které pro něj pracovaly, byly podle jeho verze dokonce podložené smlouvou jako poskytování „osobních služeb“ – ve skutečnosti se prý totiž jednalo o prostitutky. V současném stíhání tudíž Barták vidí komplot a spiknutí svých nepřátel.

Kriminalisté mu ale neuvěřili; v sobotu ho obvinili hned ze sedmi trestných činů: znásilnění, sexuálního nátlaku, vydírání, omezování osobní svobody, nebezpečného vyhrožování, ublížení na zdraví – a konečně z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.