Kmotři dali lemurům jména, která sice připravili chovatelé zoo, ale každý si vybral to své. Moderátorka Nicol Lenertová jméno Sony, zpěvák Karel Bláha volil Saki (obě mláďata patří k samici Singry), moderátorka, modelka a herečka Eva Aichmajerová se rozhodla pro Falko a zpěvák Robert N. vybral jméno Frynta (všechna mláďata jsou od samice Fiony).

Mediálně známý lemurek samičky Hiry, který si svůj život musel po těžkém zranění tvrdě vybojovat, dostal jména dvě. „Od kmotra Radka Laina jméno Ponožka a oficiální jméno, důležité pro mezinárodní evidenci zvířat, Hero, od slova heroi – hrdina. Kmotři předali mláďatům dárky – čerstvé ovoce, zejména hroznové víno, melouny, banány,“ informovala Jana Myslivečková z oddělení propagace.

Po křtinách bylo plánované krmení a fotografování na Ostrově lemurů. Přestože všichni kmotři bez úhony překonali vodní příkop, lemuři pouze z povzdálí přihlíželi a pro dobroty si nepřišli.

„Kmotrů a fotografů byla opravdu přesila a samice lemurů, které chrání svá mláďata, pojaly k tolika lidem nedůvěru. Kmotrům jsme slíbili zvířata z blízka a tak jsme je alespoň vzali k africkým slonicím. Saly a Umbu se lidí nebojí a tak si všichni kmotři užili krmení slonů a nakonec došlo i na společné foto,“ uzavřela Myslivečková.

Letos přišla na svět ještě dvě mláďata lemurů, která jsou umístěna v druhé chovné skupině.