Při obchůzce s terénní pečovatelku roku jsem zjistila, jak fyzicky náročné to je.
Je to složité i na psychiku. Musíte zachovat chladnou hlavu, když je třeba klient v bezvědomí. Rychle poskytnout první pomoc, volat záchranku, v noci při výjezdu na tísňové volání spolupracovat s policií.

Přinášíte i radost? Klienti se s paní pečovatelkou nadšeně vítali.
K některým chodíme přes deset let a víme o nich úplně všechno. Už nás berou jako součást rodiny.

Musí mít na práci pečovatelky člověk specifickou náturu?
Tato práce není pro každého. Jednou jsme měli nadějnou zájemkyni, ale když nachumelilo, seděla tu a říkala: „Dneska asi nepojedeme, že?“ Říkali jsme jí: „Jo, holka zlatá, my jezdíme za každého počasí!“

Pečovatelka Drahuše Řezníčková s nejstarší klientkou terénních služeb Charity Červený Kostelec. Paní bude v srpnu 2024 99 let.
Jak se oceněná pečovatelka trmácí po samotách a stará se o lidi u nich doma

Práce je to ale rozmanitá a určitě se nenudíte.
Ano. Napíšu den předem rozpis a mění se podle aktuálních potřeb každým okamžikem.

Vaše kostelecká charitní služba získala již páté ocenění Pečovatelka roku. Jak si to vysvětlujete?
Snažíme se dbát o dobrý kolektiv. Zaměstnanci jsou spokojení, nestřídají se nám tu. Někteří vydrží i třicet let jako Drahuška Řezníčková oceněná letos.

Zleva: Vedoucí pečovatelek v Charitě Červený Kostelec Lenka Vlčková, manželka prezidenta Eva Pavlová, pečovatelka Drahuše Řezníčková. Foto: Oblastní charita Červený KostelecZleva: Vedoucí pečovatelek v Charitě Červený Kostelec Lenka Vlčková, manželka prezidenta Eva Pavlová, pečovatelka Drahuše Řezníčková.Zdroj: Se svolením Charity Červený Kostelec