Ten prošel do druhého čtení. Sociální demokraté chtějí, aby ruzyňské letiště ze zákona patřilo do vlastnictví státu. „Mezinárodní veřejné letiště Praha - Ruzyně je největší civilní letiště v České republice. Má klíčový dopravní, jakož i strategický význam. Domnívám se, že by takový majetek státu neměl být ani v současné době, ani v budoucnosti privatizován,“ zdůvodnil předlohu místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Se zastavením prodeje letiště ostře nesouhlasil premiér v demisi Mirek Topolánek. Řekl, že sněmovna by neměla vládě mluvit do exekutivních rozhodnutí, mezi něž patří i privatizační procesy. „Já navrhuji, abychom odmítli tento návrh jako hloupý. Nechme proběhnout proces, který je nákladný, velmi komplikovaný, navíc monitorovaný všemi finančními hráči na světovém globálním trhu. Ponechme verdikt o prodeji vládě, která bude mít mandát. Parlament by neměl mít právo do těchto exekutivních kroků zasahovat,“ konstatoval Topolánek.

Ministr financí Miroslav Kalousek připomněl, že proces privatizace zahájila sociálnědemokratická vláda Vladimíra Špidly v roce 2003. „My jsme jen rozběhli všechny nutné přípravné kroky, o prodeji samém by v každém případě rozhodla až nová vláda v roce 2010,“ řekl Kalousek.