Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ), podle níž bude následujících 30 dní teplotně průměrných a srážkově nadprůměrných. Tropické teploty už tak letos v létě zřejmě panovat nebudou.

Do konce července zůstane obloha převážně zatažená s deštěm, pršet bude zejména do konce tohoto týdne. Meteorologové už varovali před silnými dešti, které dnes zasáhnou severozápad Čech a ve čtvrtek a pátek se pak přesunou na severovýchod území.

Ke konci měsíce by mělo oblačnosti a srážek postupně ubývat, přesto se budou nejvyšší denní teploty pohybovat jen mezi 17 až 22 stupni Celsia, postupně se má oteplit na 20 až 25 stupňů. V noci pak bude 16 až deset stupňů, může se ale ochladit až na pouhých sedm stupňů. Však také pranostika na 26. července říká: Svatá Anna, chladna zrána.

V srpnu až 28 stupňů

Návrat letního počasí by měl nastat v prvních deseti srpnových dnech. „Předpokládáme, že bude převládat typicky letní charakter počasí se střídáním oblačných dní s přeháňkami a bouřkami a dní slunečných, které by postupně měly převažovat,“ uvedl ČHMÚ. Přes den může rtuť teploměru vyšplhat až na 28 stupňů, po západu slunce pak bude mezi 15 a devíti stupni Celsia.

S nástupem druhé srpnové dekády se ale nebe opět zatáhne. „Očekáváme návrat proměnlivého charakteru počasí s velkou oblačností a četnějšími srážkami, které budou převážně bouřkového charakteru,“ hlásí meteorologové na období od 11. do 20. srpna. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 19 až 25 stupni, osmadvacítku budou teploměry atakovat jen v případě zmenšené oblačnosti. V noci se očekává 14 až osm stupňů.

Podrobnou předpověď počasí čtěte zde