A jak už název napovídá, jedním z důvodů jeho existence je i snižování množství plastů: pestrobarevné obaly zde tak zkrátka nenajdete. Zboží vám tak zde dají jen do piksel, krabic či nádob. I když…

"Pro začátek zde mám připravené za drobný poplatek i papírové pytlíčky. Než si lidé zvyknou," prozradila majitelka Jitka Nadymáčková.

S prvním dnem mohla být spokojená. Už nějakou dobu před otevřením postávaly na chodníku před prodejnou zhruba dvě desítky lidí. Ti se pak snažili do obchůdku vtěsnat. Prvním z nich určité nepohodlí zprvu beznadějně plného obchodu kompenzovala majitelka lineckým cukrovím a ochutnávkami.

"Se zájmem jsem naprosto spokojená," řekla pro Deník.

"Myslím si, že na dračku půjdou nejvíc datle, rozinky, sušené meruňky, švestky či hrušky. Zkrátka zdravější náhrada sladkostí," uvedla žena.

Ta však neprodává zdaleka jen sušené plody. V dózách na vysokých dřevěných regálech najdou lidé také těstoviny, kuskus, kukuřici a čočku.

Mezi méně obvyklé ingredience do pokrmů, které jsou zde k dostání, pak patří třeba konopné semínko.

"Líbí se mi ten nápad, protože doma se také snažíme snižovat množství odpadů a třídíme co to jde. Ráda tak tento obchod podpořím," uvedla Kristýna Řezníčková, která nakoupila mezi prvními.

"Přišla jsem se hlavně podívat. A vybrala jsem si fíky," prozradila.