Od počátku vyšetřování se případ jeví jako sebevražda; nasvědčují tomu mimo jiné zanechané dopisy na rozloučenou i výpověď strojvedoucího, z níž vyplývá, že tragédie na kolejích byla zřejmě zamýšleným činem. Podrobnosti se neobjevily ani ve středu po pitvě těla, kterou provedli soudní lékaři ve vinohradské nemocnici. Kriminalisté zkoumající pozadí události včetně motivu činu a případné účasti jiných osob (což nemá souvislost se slavným jménem zesnulé ani s mediálním zájmem, ale jde o standardní postup ve všech obdobných případech) od patologů očekávají především informace o bezprostředních okolnostech smrti a její přesné příčině včetně mechanismu zranění; čekají ale také na výsledky toxikologických rozborů odebraných vzorků – a v neposlední řadě i na závěry analýzy DNA k definitivnímu potvrzení totožnosti zemřelé.

Manžel viní média

Na rozdíl od policie, která o dílčích poznatcích souvisejících s vyšetřováním hovoří jen výjimečně, a to zpravidla v případech, kdy chce varovat veřejnost nebo potřebuje pomoc svědků, nemlčí lidé z okolí Ivety Bartošové. Její manžel Josef Rychtář střídavě obviňuje média z podílu na tragédii a střídavě je k nim až nebývale vstřícný, ctitel zpěvačky Zdeněk Macura (který se s Rychtářem opakovaně popral před objektivy reportérů za jejího života a nyní došlo ke konfliktu zaznamenanému kamerami i po její smrti veřejně) obviňuje Rychtáře. Ten se zase ohrazuje proti postupu policistů, kteří podle něj z domu zpěvačky „ukradli" jemu určený dopis na rozloučenou.

V přímém přenosu

Tohle vše se s přispěním několika jedinců odehrává v přímém přenosu před televizními kamerami. Stejně jako spor kolem zpěvaččina pohřbu. Bude to pompézní obřad ve strašnickém krematoriu přístupný médiím i fanouškům, jak emotivně prosazuje Rychtář, odmítající pro něj nedůstojný přístup „jako když se pochová nějaký bezdomovec" – nebo dojde na neokázalé rozloučení ve skromnosti a tichosti a jen v rodinném kruhu (tato představa je spojována s někdejším partnerem zpěvačky a otcem jejího syna Ladislavem Štaidlem i s nejbližšími členy rodiny). Spory se vedou i kolem místa posledního odpočinku. Bude to v Uhříněvsi či Říčanech, anebo ve zpěvaččině rodišti Frenštátě pod Radhoštěm?

Fanoušci se zpěvačkou loučí v Uhříněvsi důstojně: vytvořili pietní místa s kyticemi a svíčkami jak u trati, tak před domem, kde bydlela.

Ivetě Bartošové můžete zapálit svíčku k uctění její památky ZDE.