Mezi věcmi, se kterými naopak spokojeni nejsou, patří spuštění elektronické evidence tržeb v současné podobě. „Chtěli jsme, aby se EET týkala jen plátců DPH a podnikatelů s ročními příjmy nad 414 tisíc korun. Do budoucna hodláme tyto úpravy zavést, přičemž jsme proti spuštění třetí a čtvrté fáze EET,“ uvedl na dotaz Deníku šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Významnou novinkou má být navýšení prostředků ve Státním fondu rozvoje bydlení. Starostové by si z něj mohli půjčovat na výstavbu bytů, kde by jejich obyvatelé platili regulované nájemné, tedy v průměru 57 korun za metr čtvereční. Státu by dluh spláceli zhruba 25 let, takže by to obce nijak nezatížilo. Místopředseda strany Jan Bartošek zároveň prezentoval lidoveckou představu o dalších daňových úlevách pro zaměstnané rodiče. „Šlo by o navýšení současné slevy na poplatníka a uvolnění daňového stropu 60 300 korun při vrácení daně,“ sdělil.

Během tiskové konference nepadlo ani jedno slovo o předčasném rozchodu lidovců se Starosty a nezávislými. Naopak, Pavel Bělobrádek konstatoval, že nevidí důvod pro stahování billboardů, které propagují nyní již neexistující koalici se STAN. Programově jsou si totiž stále blízcí. Lidovci navíc nemají peněz na rozdávání, jejich rozpočet na kampaň se pohybuje kolem 33 milionů korun, sponzoři zatím posílají jen menší částky.

Pražský lídr KDU-ČSL a ministr kultury Daniel Herman pro Deník přesto připustil, že náhlé spojení STAN s miliardářem Daliborem Dědkem ho překvapilo. „S námi o něm nemluvili, asi už dříve pracovali na samostatné kampani, zatímco my jsme koalici brali vážně.“ V zapojení lidí z byznysu do politiky přitom nevidí nic špatného: „Platí to za předpokladu, že nabyté pozice nesmějí zneužívat ve svůj partikulární prospěch. Do veřejného života by také neměl vstupovat člověk, který o něm nemá ponětí. Pokud si nedovede představit, co obnáší praktické fungování sněmovny, Senátu či krajského zastupitelstva, neměl by kandidovat. Jinak ovšem symbióza klasické demokratické politiky a trochu dravého stylu podnikatelských subjektů nemůže škodit.“