"Myslím si, že se lišíme ve všem. KDU-ČSL má stále stejné stanovisko, jejich představa je, hlavně aby ve vládě nebyl Babiš," řekl premiér novinářům po jednání. Debata o navrženém programovém prohlášení menšinové vlády se podle něj vůbec nekonala. "Tam je zásadně jiný názor na to, jaká má být vláda a kdo v ní má sedět," řekl.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek před novináři označil programové prohlášení za nerealistické, podle něj na obsažené sliby není dost peněz.

"Myslím si, že se lišíme ve všem. KDU-ČSL má stále stejné stanovisko, jejich představa je, hlavně aby ve vládě nebyl Babiš," řekl premiér novinářům po jednání.

"Není to vůči panu Babišovi. Řekl jsem, že by se to týkalo stejně pana (předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava) Faltýnka, pana (poslance ODS Bohuslava) Svobody, pana (libereckého hejtmana za STAN Martina) Půty a kohokoli dalšího. Není to věc osobní, je to principiální," řekl Bělobrádek s poukazem na další politiky, kteří byli obviněni. "Pro Českou republiku a její mezinárodní reputaci není dobré, aby byl člen vlády nebo dokonce premiér trestně stíhaný," uvedl.

Babiš nebyl spokojen ani s atmosférou jednání, podle něj byla horší než na předchozí schůzce ANO s ODS. Na té se podle něj mluvilo věcně, i když i ODS zopakovala svůj názor, že menšinový kabinet ANO nepodpoří.

Babiš chce do Vánoc jednat o možné podpoře svého kabinetu se všemi stranami, po Novém roce chce vést druhé kolo rozhovorů. Dnes řekl, že ve vládě nechce být společně s KSČM a s hnutím SPD.