"Chtěli bychom určitě posílit jak v Senátu, tak v krajských volbách," řekl Bělobrádek, který s odkazem na předvolební průzkumy uvedl, že by KDU-ČSL mohla získat dva až tři hejtmany. "Když jeden dopadne, budu velmi spokojen, teď žádného neobhajujeme, takže každý je určitě úspěchem," řekl Bělobrádek. V současnosti jsou lidovci ve dvou koalicích, a to v Pardubickém a Jihomoravském kraji.

Bělobrádek do volební místnosti v Náchodě dorazil po 17:00 v doprovodu svých dětí, novinářům řekl, že dnešní den pro něj nebyl ničím mimořádný. "Byl jsem normálně v práci, měl jsem schůzky, ten den byl úplně běžný až na to, že jsem dneska ještě stihl vyzvednout Pepu ze školky," řekl Bělobrádek.

Vicepremiér předpokládá, že předem oznámené náklady na kampaň KDU-ČSL budou stačit, přesné náklady budou známé, až dorazí všechny faktury. "Těch peněz nebylo moc. My jsme dávali deset milionů na krajské volby z centrály a pět na senátní. Ostatní si museli zařídit kandidáti nebo regiony a při takových objemech se to dá zvládnout velmi dobře," řekl Bělobrádek.

Bělobrádek usiluje o zvolení do krajského zastupitelstva na druhém místě kandidátky Koalice pro Královéhradecký kraj, kterou kromě lidovců tvoří Hradecký demokratický klub (HDK) a Volba pro město (VPM).