„Bylo to něco strašného, viděl jsem to na vlastní oči. Pan Kaplan praštil lopatou malého knírače několikrát do hlavy, pak vzal krumpáč a dobil ho. Mrtvé tělo pak přehodil přes plot,,“ popsal Oscar Scholz, který hned běžel pro městské strážníky. „Přišli asi za deset minut a řekli, že zavolají kafilérku,“ dodal muž.

Kaplanovo běsnění viděla také sedmadvacetiletá Žaneta Bittová. „Byla to hrůza. Toho pejska zabil, všude bylo plno krve. Pan Kaplan je šílenec, který má těch psů na svědomí více. Klidně vezme vzduchovku a střílí po psech a kočkách poblíž jeho domku,“ tvrdí Bittová s tím, že má strach nechat svého malého syna venku.

Redakce se včera snažila získat vyjádření samotného Kaplana, ten ale ani po několikerém zvonění neotevřel. Venku byl jen jeho pes. „I toho Kaplan věčně mlátí a nedává mu žrát. Lidé z okolí mu proto nosí jídlo a hážou ho přes plot,“ říkají Scholz i Bittová s tím, že Kaplana už dlouhou dobu nikdo neviděl venku. „Je zavřený doma, protože se bojí. Lidé jsou na něho strašně naštvaní. Někdo mu už dokonce vybil okno,“ dodávají. Jejich slova potvrzuje také chovatelka psů Marie Dobešová. „S panem Kaplenem jsem měla konflikt už několikrát, vždycky proto, že týral psy,“ říká.

Majitelka zabitého psa Alena Čanigová se dodnes nemůže z této události vzpamatovat. „Na místo jsem přišla o něco později, protože nemohu chodit. Pejsek ležel mrtvý na trávníku, měl rozštípnutou hlavu a všude byla krev. Kaplan vyšel ven, byl asi opilý, protože nevnímal. Já jsem strašně plakala a pejska přikryla dekou. Pak přijel nějaký vůz a odvezl ho,“ popsala Čanigová, která se poté odebrala na služebnu strážníků.

„Chtěla jsem to nahlásit, ale nikdo tam nebyl. Zašla jsem tam proto znovu hned příští den ráno. Poslali mě ale na služebnu na Kamenci, kde jsem konečně po třech dnech sepsala protokol o tom, co se stalo. Je to už měsíc a nic se neděje,“ krčí rameny Čanigová.

Redakci se včera podařilo získat také vyjádření policie. „Policisté přijali trestní oznámení 19. července 2007. Byly zahájeny úkony trestního řízení ve věci trestného činu týrání zvířat. Policisté provádějí v současné době důkazní řízení,“ sdělila mluvčí severomoravských policistů Dagmar Bednarčíková.

Související články: