„Pachatel vstoupil do pobočky spořitelny a vyzvedl si pořadový lístek. Poté, co přišel na řadu, zamířil k pracovnici za přepážkou. Pod pohrůžkou užití výbušniny žádal peníze. Nicméně nacházel se u bezhotovostní přepážky, zaměstnankyně se tedy od přepážky vzdálila. Muž odešel bez kořisti,“ popsala mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Přestože odešel s prázdnou, až ho policisté najdou, hrozí mu nemalý trest. Za mřížemi si za zločin loupeže může posedět až deset let.

Policisté mají k dispozici jeho popis i kamerové záběry. Jde o muže ve věku asi 35 až 45 let, je vyšší štíhlejší postavy, měří zhruba 175 centimetrů. V obličeji byl muž červený, vlasy měl tmavé možná až černé. Na hlavě měl čepici. Nad kšiltem byl nápis obsahující oranžovou barvu. Muž působil zanedbaným dojmem, nebyl oholený. Na sobě měl rifle a tmavou delší bundu, která mu byla velká, konec rukávů a bundy byl tvořen úplety. Zapínání bundy bylo podle všeho na zip. Na nohou měl tmavší, možná sportovní obuv.

Přepadení se stalo 2. listopadu ve 13 hodin a čtyřicet minut. Poté šel podezřelý po ulici Nádražní a snažil se zmást pátrání tím, že si svlékl bundu. Pod bundou měl oblečenou světle šedou mikinu či košili s dlouhým rukávem, na zádech v levé části je patrný bílý nápis. Muž si sundal i čepici. Jakékoli informace mohou lidé volat na linku 158. (ha)