„Došlo k rychlému otoku plic a pes se následně udusil,“ uvedl lovosický veterinář Petr Petráš s tím, že k úmrtí došlo po dvanácti minutách po pozření velmi silného jedu.

Petra Prášilová, majitelka jednoho z přiotrávených psů sdělila, že otrava byla na psech hned poznat. „Psi měli sliny u pusu a začali se dusit,“ řekla. Své psí miláčky okamžitě odvezla do litoměřické veterinární kliniky Live.

„Psi se podařilo zachránit za pět minut dvanáct,“ sdělil Jiří Vomáčka. Podle něj se psy někdo pokusil otrávit velmi silnou koncentraci, která se používá jako postřik v zemědělství. „Jedná se o velmi silný jed. Dávku protijedu jsem použil jako pro čtyři psy,“ řekl.

Na neznámého pachatele podala Petra Prášilová trestní oznámení k litoměřickému okresnímu ředitelství. Travičem je podle ní problémová paní od nich z domu. „Sousedé ji viděli, jak se ukrývá. Nám neotevírá,“ sdělila Petra Prášilová.

Alena Romová, mluvčí litoměřických policistů sdělila, že případ je teprve v šetření. „Pachateli hrozí jeden rok vězení nebo peněžitý trest,“ uvedla s tím, že je škoda přes deset tisíc korun.

Trávení psů není na Litoměřicku podle zdejších veterinářů ničím neobvyklým. Jiří Vomáčka sdělil, že každý rokem eviduje nějakého otravného psa. Tak velký počet psů přiotrávených psů je vzácný.