Kohout je v současné době ve vazbě. Kromě šestiletého trestu by si měl odpykat i deset měsíců vězení z prvního trestu. Za to, že v roce 2002 jako falešný asistent tehdejšího ministra zahraničí a předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana létal za státní peníze do exotických zemí, ho soud pravomocně potrestal 28 měsíci vězení. Po roce a půl soud Kohouta propustil na podmínku. Protože ale nespolupracoval s probační službou a navíc páchal další trestnou činnost, má si odpykat i zbytek trestu. „Oba tresty by na sebe měly navazovat," vysvětlila Lasovská.

Podle rozsudku Kohout se svým známým od roku 2010 do roku 2013 vystupovali jako zástupci různých organizací a sdružení a objednávali různé zboží, za které potom neplatili. Vydávat se měli například za zástupce Agentury pro rozvoj ústeckého kraje, zástupce filmařů nebo sdružení obcí. Od řady firem tak vylákali například tiskárny, kancelářské potřeby nebo komunikační služby. Podle rozsudku se tak Kohout dopustil dalších podvodů a pokusů o podvod. Poškozeným společnostem má navíc uhradit škodu ve výši téměř 300.000 korun. „Rozsudek krajského soudu je pravomocný," doplnila Lasovská. Kohout tak má možnost mimořádného opravného prostředku.

Kohout, původně známý hlavně jako mystifikátor, byl v posledních letech organizátorem protiromských demonstrací na severu Čech. Před čtyřmi lety inicioval protesty ve Šluknovském výběžku, loni v Děčíně.