Na její koncert má dorazit zhruba 40 tisíc lidí. Kdo se bude chtít vyhnout potížím, měl by na akci vyrazit s velkým předstihem. Vstup by měl být otevřen přibližně v 16 hodin. Samotná show má začít o dvě hodiny později.

Všichni majitelé vstupenek by už předem měli vzdát pokus dostat se až na místo autem. Doprava bude v okolí areálu Na Jelenách v Praze 11, kde se koncert koná, hodně omezená. Pro vozidla bude uzavřeno několik ulic a na připravené parkoviště se dostane pouze 900 vozidel.

„Až se parkoviště naplní, budeme další řidiče vykazovat pryč. Těm, kteří by neuposlechli, hrozí i odtažení vozidla,“ informoval Pavel Švrčula, šéf dopravní policie.

Jeďte metrem

Pořadatelé se už předem dohodli na spolupráci s pražským dopravním podnikem. Každá vstupenka tak zároveň slouží jako jízdenka pro městskou hromadnou dopravu, a to po celý den.

„Pro účastníky koncertu bude ideální přijet metrem C. Majitelé vstupenek v ceně 995 korun by měli vystoupit ve stanici Opatov, ostatní na Chodově,“ informoval mluvčí dopravního podniku Ondřej Pečený s tím, že po skončení koncertu budou spoje metra posíleny.

Na trase C pojede metro v intervalech 2,5 minuty, na trase A a B pak každých pět minut. Navazující noční tramvajové linky zůstanou dvouvozové, aby se zvýšila kapacita.

Už nyní dopravní podnik přímo v metru o koncertu informuje v pravidelných hlášeních.

„Kdo přijde ke špatnému vstupu, bude muset areál obejít,“ varuje předem Robert Porkert, ředitel pořádající agentury Live Nation. Ten dále upozornil, aby lidé nechodili na poslední chvíli. Na místě bude podle jeho slov dostatek občerstvení i toalet.

Uzavřené ulice

V okolí areálu na Jižním Městě, kde se koncert koná, bude několik ulic uzavřeno pro provoz automobilů. Samotný vstup do areálu bude prostřednictvím dvou přístupových cest. „Zde bude 200 až 250 pracovníků pořadatelské společnosti dohlížejících na prostor po jejich celé délce,“ tvrdí pořadatelé.

První polovina návštěvníků, přibližně 20 tisíc diváků, vstoupí blízko valu, vstup do areálu od metra Opatov, a dále půjde pěšky uzavřenou částí ulice Chilská. Druhá polovina, která bude mít vstupenky na stání u pódia a na tribunu, vstoupí od metra Chodov pěšky uzavřenou ulicí Roztylská.

Páteřní komunikace zůstanou volné a průjezdné, přesto bude uzavřen například sjezd z dálnice D1 – Exit Šeberov.

Bez kamery i foťáku

Návštěvníkům koncertu se dále doporučuje, aby si s sebou nenosili například kameru, fotoaparát, plastové lahve s pitím, plechovky či deštník. S takovými věcmi je pořadatelé do areálu nepustí.

Na akci bude dohlížet přes tisíc lidí, přímo v areálu by mělo být 600 až 700 členů ochranky. Strážníků a policistů bude nasazeno bezmála 250, záchranářů 80 včetně osmi sanitních vozů či 30 hasičů a zásahové jednotky.

Po koncertu posílí kromě městské dopravy také vlaky. České dráhy vypraví na půlnoční jízdu z Prahy do Kladna více vozů, speciálně bude posílena i trasa Praha – Kralupy.

Královna popu zazpívá novinky i prověřené hity

Sticky & Sweet Tour (Lepkavé a sladké turné) úspěšně láká diváky na celém světě jako mušky na lep. Druhá Madonnina návštěva Prahy, která tentokrát proběhne pod širým nebem, připomene především loňské album Hard Candy. Ovšem předznamená i výběr největších hitů Celebration, jehož vydání je naplánováno na konec září. Program letošních koncertů se trošku odlišuje od loňské části Sticky & Sweet Tour.

Co zahraje?

Madonna například zařadila do soupisky „letní“ hit Holiday či Dress You Up. Naopak vyhodila Borderline a skladbu Heartbeat zredukovala pouze na citaci v rámci Medley. Právě v písni Holiday by měla zaznít i ukázka z nového singlu Celebration.

Zásadní část programu, doprovodné 3D animace či taneční výstupy se však nemění. O velkolepé entrée se postará video Sweet Machine. Velký prostor dostanou skladby z alba Hard Candy, například Candy Shop, Beat Goes On, Spanish Lesson, Miles Away, 4 Minutes či Give it 2 Me, která koncert uzavře.

Repertoár nezapomíná na některé z ověřených hitů jako Vogue, La Isla Bonita, Like a Prayer či Ray Of Light, byť všechny Madonniny hitparádové úspěchy pochopitelně nelze do jedné show vtěsnat.

Konec dvouhodinového vystoupení je naplánován přesně na policejní desátou.

Oslava a sbohem, gramofirmy

Přede dvěma týdny připravila Madonna pro svoje fanoušky novinku. Píseň Celebration (Oslava) byla 31. července zveřejněna jako digitální download a bude obsažena také na stejnojmenné kompilaci, zahrnující kromě ověřených hitů i novinky. Podle předběžných informací má výběr obsahovat až 34 písní, z toho tři nové, a vyjít ve formátech 2CD, DVD, digital download a ve zkrácené verzi na jednom CD.

Dvě z nových písní, titulní Celebration a skladbu nazvanou Broken (I’m Sorry), produkoval současný Madonnin předskokan Paul Oakenfold. Výběr má zahrnovat hity z celé zpěvaččiny kariéry a nahradit na trhu dosavadní oblíbené dílčí kompilace The Immaculate Collection (1990) a GHV2 (2001).

Právě deska Celebration uzavře smluvní povinnosti Madonny u předchozího vydavatele, firmy Warner Music. Jako jedna z prvních popových veličin zavětřila Madonna změnu větru a akceptovala fakt, že nahrávky dnes vlastně pomáhají prodávat lístky na koncerty, a naopak končí éra, kdy turné mělo podpořit úspěch alba.

Za sumu 120 milionů dolarů se zpěvačka na deset let upsala právě nadnárodnímu pořadatelskému gigantu Live Nation, který bude kromě turné zajišťovat pro Madonnu i vydavatelskou činnost.

TOMÁŠ S.POLÍVKA
Madonnina žhavá lízátka
Na pražském koncertu jistě zazní řada písní z Madonnina posledního úspěšného alba Hard Candy. A o čem že v nich zdánlivě nestárnoucí ale stále provokativní hvězda vlastně zpívá?

CANDY SHOP (Cukrárna)
V této horce lepkavé titulní písni Madonna nabízí své „bonbony“ imaginárnímu „ty“: „Mám surový, lepkavý, sladký cukr,“ zpívá. „Chci vášeň ze zvláštní kolekce.“

4 MINUTES (4 minuty)
„Utíká mi čas, mám jen čtyři minuty. Sbal holku, sbal kluka: máme jen čtyři minuty, abychom zachránili svět. Nebuď priMadonna. Tancuj!“

HEARTBEAT (Údery srdce)
„Vždyť víš, že tanec cítím v tepu svého srdce.“

GIVE IT 2 ME (Dej mi to)
„Teď se ukaž – a dělej blbosti!“ Madonna nechává rozbušit srdce posluchačů tancem i erotickým obnažením rytmu.

MILES AWAY (Na míle daleko)
„Miluješ mě nejvíc tehdy, když jsem daleko. Dvě slova nestačí … když je láska na dálku.“

SHE'S NOT ME (Ona není já)
V bolestné intimní obžalobě ona třetí nahrazuje Madonnino místo po boku přítelkyně. „Ona není já a nikdy nebude.“

INCREDIBLE (Neuvěřitelné)
Chvíle, kdy se věci zdají neuvěřitelné. Když zachytíš pohled drahého a starosti z tebe spadnou: „Sex s tebou je… Neuvěřitelný, metafyzický.“

VOICES (Hlasy)
Vztahy jsou v Madonnině podání prodchnuty napětím podvolení a dominance. „Kdo je pán – a kdo otrok?“

DANCE 2NIGHT (Dnes tanči)
„Cítím, jak se tvoje tělo vzpíná – horko z tebe, jen si musím představit, že jsme teď úplně sami.“
Dopravní omezení
Uzavírky a dopravní omezení kvůli koncertu se budou týkat zejména vjezdů do těchto ulic: Láskova, Jarníkova, Hráského, Šustova, Dědinova, Augustinova, Kloknerova, Hrdličkova, Komárkova, Bartůňkova, V Benátkách, K Remízku, Křejpského, Zdiměřická (v obou směrech), Chomutovická.
Jak se tam dostat
Pořadatelé doporučují využít linku metra C s výstupem:
ve stanici Chodov pro vstupenky k sezení a ke stání u pódia (1495 Kč, 2995 Kč, 7995 Kč),
ve stanici Opatov pro ostatní vstupenky ke stání (995 Kč). Osoby se sníženou schopností pohybu mohou využít návaznou autobusovou dopravu přímo až do místa konání koncertu.