Všechny policejní hlídky, které byly v tu chvíli ve službě, zaměstnala výbušnina semtex napojená na mobilní telefon. Tu našla v malém kufříku vedoucí odboru vnitřních věcí Eliška Balaščáková v oddělení ztrát a nálezů, a to půl roku poté, co se tam objevil. Nález potvrdil našemu deníku vysoce postavený úředník magistrátu, který byl u nálezu. Nepřál si zveřejnit jméno, avšak redakce je zná.

„Zatím nemůžeme potvrdit, zda šlo opravdu o výbušninu. Všebudouzkoumatpyrotechnici,“ uvedl zástupce brněnského policejního ředitele Karel Pospíšil. Informace o tom, jak dlouho byl kufřík v místnosti, kde se pohybovali lidé, Pospíšil neměl. „Jisté je, že to bylo déle než jeden den,“ nevyvrátil spekulace o tom, že lidé, kteří se pohybovali v budově, mohli být již delšídobuv nebezpečí.

„O půl desáté nám řekli, že máme vyklidit budovu. Zatím ani nevíme, jestli se vrátíme zpět do práce. Takovou situaci jsem tady ještě nezažil. Vypadá to děsivě,“ zhodnotil situaci VladimírDejmek ze živnostenského úřadu, který na informace od svých nadřízených čekal na lavičce v parku.

Lidé, kteří se vydali na úřad, byli zmatení. „Zrovna dnes, když to tak potřebuju,“ povzdechla si mladá právnička Jana Diváková, kterou zastavil strážící policista. Podle mluvčího magistrátu Pavla Žáry byla situace velmi vážná. Podle něj byly necelé čtyři stovky zaměstnanců venku z budovy asi za deset minut.