Nečasová dorazila do budovy Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na pražském Perštýně krátce před 14:00 a zdržela se zhruba půl hodiny. "Paní magistra využila svého práva nevypovídat a nevypovídala. Ještě je potřeba dovyslechnout některé obviněné," dodal Bruna. Měl by mezi nimi být také podnikatel Ivo Rittig. Další termíny výslechů ale nejsou zatím naplánované. Výslech vedl dozorující státní zástupce Ivo Ištvan, který odmítl vyšetřování komentovat.
Podle Bruny se policisté chtěli ptát na údajné zneužití Vojenského zpravodajství, podezření z uplácení poslanců funkcemi a také obvinění z vynášení informací Bezpečnostní informační služby. Nečasová byla u výslechu již několikrát, vždy odmítala vypovídat.

Policie před ní vyslechla dopoledne také předsedu opoziční TOP 09 Karla Schwarzenberga v kauze údajného uplácení zákonodárců. Novinářům po výslechu řekl, že se podle něj vyšetřování nikam neposunulo a případ už ho ani nezajímá.
V uplynulých dnech policie pozvala také Schwarzenbergova stranického kolegu a exministra financí Miroslava Kalouska či někdejšího místopředsedu ODS Martina Kubu. Vyšetřovatelé politikům kladli dotazy související s kauzou údajných trafik pro exposlance ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu. V případu čelí obvinění Nečas, Nagyová a někdejší Fuksův náměstek Roman Boček.¨

Její trestní stíhání s odvoláním na poslaneckou imunitu zrušil Nejvyšší soud

Samotnou trojici exposlanců původně žalobci rovněž vinili ze zneužití pravomoci a z přijetí úplatku v podobě příslibu lukrativních postů ve státních firmách. Její trestní stíhání však s odvoláním na poslaneckou imunitu zrušil Nejvyšší soud, a Tluchoř se Šnajdrem a Fuksou tak nyní mají procesní postavení svědků.

Exposlanci ke kauze znovu vypovídali na konci března. Tluchoř s Fuksou odmítli poskytnout výpověď, za což každý z nich dostal pořádkovou pokutu 20.000 korun.

Kauza údajného podplacení vedla k pádu Nečasovy vlády, Nečas se vzdal i funkce předsedy ODS. Občanští demokraté podali kvůli jeho obvinění ústavní stížnost. Někdejší šéfka Nečasova kabinetu Nagyová figuruje vedle kauzy údajných trafik také v případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování bývalé Nečasovy ženy a v kauze údajného vyzrazování utajovaných zpráv Bezpečnostní informační služby.