Podle serveru není zatím jasné, jak dlouho bude žena pod dozorem. Sousedé se jejího návratu bojí. Soud kvůli jejímu zdravotnímu stavu rozhodoval v ženině nepřítomnosti a ustanovil jí opatrovníka. Soud nezveřejnil přesné důvody, proč žena nuceně zůstává pod dozorem lékařů a kdo o její hospitalizaci požádal – zda lékař, příbuzní nebo policie a státní zástupce.

Soud podle serveru nejpozději do tří měsíců přezkoumá aktuální zdravotní stav pacientky a znovu určí, zda se bude moci vrátit domů do řadového domku na sídlišti Olšava. Pro další rozhodování soudu bude klíčový názor ošetřujícího psychiatra. „Pacientka může být v detenčním řízení tak dlouho, jak tuto dobu posoudí lékaři," řekl serveru předseda kroměřížského soudu Petr Marák.

Spokojenost z rozhodnutí soudu netajil uherskobrodský starosta Patrik Kunčar. „Za Broďany jsem rád, protože toto opatření momentálně přispěje k celkovému uklidnění situace v místě bydliště paní Kovářové," sdělil Slováckému deníku Patrik Kunčar. Pravděpodobně se podle něj zatím jedná o dočasné řešení. Je důležité, jaké stanovisko budou zastávat odborní lékaři a soud v budoucnu s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotního stavu pacientky," dodal starosta.

Nemocná žena

Žena žila s manželem samotářsky a příliš se nestýkala nejen s příbuznými ze sousední ulice, ale ani se synem, který bydlí v Brně. Navíc si v okolí nadělala mnoho nepřátel. Žena trpící schizofrenií totiž v posledních letech často v noci i ve dne pokřikovala z balkonu nebo okna domu na sousedy a její i hodinové monology obsahovaly spoustu vulgárních slov.

Žena musela do léčebny poté, co odmítala po manželově šíleném činu pustit policisty do svého domu. Policie k ní po několika hodinách vnikla násilím a žena skončila napřed v péči záchranářů a poté psychiatrů.

Neštěstí se stalo v uherskobrodské restauraci Družba 24. února po poledni. Muž vešel do restaurace a bez varování začal střílet po lidech. Nepřežilo sedm mužů a jedna žena ve věku 27 až 66 let, střelec k nim neměl žádný vztah. Další žena byla zraněna, několika lidem se podařilo utéct. Muž střílel legálně drženou zbraní. Událost vyvolala diskusi o změnách v udělování zbrojních průkazů.

Jednat by se mělo i o rozmístění zásahových jednotek v krajích. Do Uherského Brodu musela přijet zásahová jednotka z Brna, protože Zlínský kraj vlastní nemá. Zákrok prověřuje také Generální inspekce bezpečnostních sborů. Policie po týdnu od neštěstí, kdy se také v médiích objevily spekulace o rychlosti a průběhu zásahu policie, uvalila na případ informační embargo, informace slíbila poskytnout na konci března.