Netušily však, že na jejich nelegální obchod vidí jedna ze šesti bezpečnostních kamer, které se ve městě nachází.

„Stálá služba Městské policie Český Krumlov zaznamenala v podvečerních hodinách na obrazovkách kamerového systému pohyb podezřelých osob na lávce pod Plášťovým mostem. Po přiblížení kamery na skupinu osob zjistila, že mladý muž prodává čtyřem dívkám balíček s drogou,“ popsal velitel městské policie Jan Šítal.

K místu vyjely dvě hlídky, které inkriminované osoby zadržely. Mladík měl u sebe osm sáčků marihuany a jeden ubalený joint.

Zvědavost?

Celá příhoda jen potvrdila, že k drogám mají dneska lehkou cestu i děti. Marihuana je oblíbeným zbožím také na základních školách.

„Samozřejmě se drogy mezi dětmi pohybují. Hlavně marihuana. Je těžké ale někoho přímo chytit,“ řekl ředitel Základní školy Za Nádražím Českým Krumlov Dalibor Carda. Podle něj s ní mají zkušenosti děti od osmé třídy. „Ty děti mají nadmíru dobré znalosti, jak se k droze dostat,“ dodal.

Na Základní škole T. G. Masaryka Český Krumlov řeší spíše problémy s kouřením, se silnější drogou se podle slov ředitele Vlastimila Hláska škola ještě nesetkala. Kdysi ale v budově zařádil démon alkohol.

„Měli jsme tady před lety kluka, který si z domova přinesl v pet lahvi červené víno smíchané s nějakou vodkou. Vypil to a bylo mu špatně. Tehdy naštěstí zasáhla učitelka. Člověk nikdy neví, co si vymyslí,“ zavzpomínal Hlásek.

Vedení škol se shoduje, že se snaží ze všech sil poukázat na škodlivost drog, ať už v rámci výuky, nebo díky speciálním programům, například s policisty.