Její o tři roky starší sestra Kateřina je stíhána za zbavení osobní svobody, protože se podle policie na držení hocha v nedůstojných podmínkách podílela. Oběma ženám hrozí až osm let vězení.

Soudce Antonín Krátký, který se návrhem bude zabývat, ČTK řekl, že o vazbě rozhodne v sobotu dopoledne.

Klára Mauerová pečovala nejen o Ondřeje, ale i o jeho bratra Jakuba a údajně třináctiletou dívku Aničku, kterou získala letos v březnu nepravomocně do své péče. Děti skončily v brněnském azylovém centru Klokánek, z něhož údajná dívka zmizela. Pátrá po ní policie. Hledá i čtyřiatřicetiletou Barboru Škrlovou. Tato žena se patrně za Aničku vydávala a je také nezvěstná.

Ondřej i jeho starší bratr dál zůstávají v Klokánku. "Kluci se chovají normálně, teď si užívají sluníčka," uvedla vedoucí centra Dita Pokorná. Tento školní rok k nim bude ještě do Klokánku docházet domácí učitel. Od září by ale měli nastoupit do školy. Kde, zatím není jasné. Bude záležet na tom, jestli soud do té doby rozhodne o trvalém svěření chlapců do péče.

Tento týden soud zamítl návrhy příbuzných, aby šly děti dočasně k nim. Rodina má policejní zákaz styku s chlapci. Právě proto dnes brněnský městský soud zamítl návrh sociálních pracovníků, kteří požadovali ještě soudní zákaz styku. Dva zákazy jsou nadbytečné, řekl ČTK místopředseda soudu Roman Kiš.

V kauze jsou zatím dvě stíhané osoby - sestry Mauerovy. Nelze vyloučit, že k nim přibude ještě jejich známá Hana Bašová. Děti jí říkaly teta Nenci. Podle médií věděla o týrání Ondry.

Za jeho nevlastní sestru Annu se podle dnešního vydání deníku Mladá fronta Dnes po přemístění dětí z Kuřimi do centra Klokánek vydávala Barbora Škrlová. List uvedl s odvoláním na dobře informovaného policisty, že to prokázaly testy DNA. "Testy ale zatím nejsou hotovy. Výsledky DNA lze očekávat nejdříve počátkem příštího týdne," řekla ČTK mluvčí jihomoravské policie.

Pokud by se teorie o výsledcích testů DNA potvrdily, znamenalo by to, že z Klokánku neutekla domnělá Anička, ale Škrlová, která se dosud skrývá. Kdo vlastně Anna je, zda vůbec existuje a kde se ukrývá, to je další velkou neznámou.

Klára Mauerová je ve Vazební věznici v Brně-Bohunicích. Prvních deset dní strávila na psychiatrickém oddělení tamní nemocnice. "Stalo se tak po vzájemné domluvě s lékaři. Nicméně ve středu byl její stav dobrý a byla přemístěna na běžné oddělení," řekl ČTK mluvčí věznice Soňa Haluzová.