Respondenti hodnotí velmi kladně nejen výzdobu a atmosféru, ale i nabízený sortiment vánočního zboží a tradičních nápojů a specialit. Vánoční trhy v centru metropole lákají k návštěvě tisíce zahraničních turistů a hostů hlavního města.

Cestovatelský web americké televize CNN Travel si na Staroměstském náměstí všímá nabídky dárků na trzích a pozitivně hodnotí gastronomii, především pak české klobásy. Zároveň redaktoři doporučují Prahu jako jedno z nejlepších míst pro adventní dovolenou.

„Jsem moc rád, že se naše vánoční trhy, které se tradičně konají na Staroměstském náměstí, pravidelně umisťují na předních místech různých mezinárodních žebříčků. Beru to jako velkou pochvalu a prestiž pro Prahu. Jsem rád, že každoročně přilákají nejen mnoho tuzemských i zahraničních turistů, ale že jsou oblíbené i mezi Pražany. Věřím, že i v nadcházejících letech se vánoční trhy budou těšit tak velké oblibě,“ říká primátor Zdeněk Hřib.

Důvod k hrdosti

„Praha si v posledních letech vydobyla pevné místo v hodnoceních a anketách o nejkrásnější vánoční destinace a vánoční trhy světa. Mimořádný zájem tisíců návštěvníků z celého světa a jejich pozitivní hodnocení a ohlasy jsou jistě důvodem k oprávněné hrdosti Pražanů na jejich město. Naším hlavním cílem při realizaci vánočních trhů je především to, aby byly po všech stránkách důstojným reprezentantem českých tradic a pohostinnosti naší metropole,“ uvedl Libor Votruba, šéf organizátora trhů - společnosti Taiko.

Pražské vánoční trhy ocenily například také renomované britské listy The Telegraph, největší irský deník The Independent, cestovatelský server Travel Europe nebo třeba server Skyscanner.