Mezi krajskými adepty jsou z řad poslanců nejčastěji zastoupeni členové poslaneckého klubu ANO. Tvoří v čele s předsedou frakce a místopředsedou tohoto hnutí Jaroslavem Faltýnkem zhruba čtvrtinu poslaneckých kandidátů. Někteří ovšem kandidují za své strany, jako například Bronislav Schwarz (Severočeši.cz) nebo Martina Berdychová (Východočeši), jež je na společné kandidátce s hnutím Starostové a nezávislí.

Poměrně početná je rovněž skupina komunistických kandidátů. Sociální demokraté, lidovci a TOP 09 nasadili po desítce uchazečů o místa v krajích. Patří k nim například Jaroslav Foldyna (ČSSD) a Leoš Heger (TOP 09). Za ODS se o znovuzvolení pokouší bývalý středočeský hejtman Petr Bendl.

Krajskými zastupiteli by se znovu chtěli stát předsedové obou lidoveckých parlamentních frakcí Jiří Mihola a Petr Šilar, předseda senátorského klubu Starostů Jan Horník nebo místopředseda ODS a bývalý hejtman Vysočiny Miloš Vystrčil. Mezi kandidáty jsou také šéf senátorů ODS Jaroslav Kubera a předseda Strany práv občanů Jan Veleba nebo předsedkyně senátorského klubu ANO Zdeňka Hamousová.

Ze členů horní komory mezi krajské kandidáty patří bývalý ministr a starosta Vsetína Jiří Čunek (KDU-ČSL), jediný muslimský senátor Hassan Mezian (ČSSD), jediný senátor KSČM Václav Homolka nebo Jitka Seitlová, kterou do Senátu nominovala Strana zelených ve spolupráci s KDU-ČSL. Na krajskou zastupitelku byla navržena lidovci v rámci Koalice pro Olomoucký kraj.