S chodem kanceláře mu budou pomáhat jeho bývalí hradní spolupracovníci, mediální záležitosti bude mít na starosti i nadále jeho dřívější mluvčí Jiří Ovčáček. Ten zároveň začal nedávno pracovat jako redaktor a komentátor pro server Život v Česku. 

Na Zemana před domem čekal bývalý předseda Jazzové sekce Karel Srp, který byl na počátku spolku Přátelé Miloše Zemana. Exprezidentu přinesl fotografie.

Zeman už dříve oznámil, že asistentku v kanceláři mu bude dělat jeho žena Ivana. Ze zákona má bývalý prezident nárok na chod kanceláře a plat asistenta 50 tisíc korun měsíčně. Částka nebyla od vzniku zákona zvýšena. Zároveň Zeman od státu dostává rentu 50 tisíc korun měsíčně a starobní důchod zhruba 23 tisíc korun. Využívá také služební auto s řidičem a policejní ochranu.

Do kanceláře musí po schodech 

Kancelář, která má podobu běžného bytu, si od společnosti XPlace Alfa, realitní kanceláře založené pražským arcibiskupstvím, pronajal spolek Přátelé Miloše Zemana. Spolek Zemanovi po roce 2008 pomáhal s návratem do politiky a později i s prezidentskou kampaní.

Mluvčí pražského arcibiskupství Jiří Prinz Deníku N už dříve řekl, že spolek bude platit běžný tržní nájem, blíže částku neupřesnil.

Bývalý prezident Miloš Zeman
Exprezident Zeman otočil: O abolici jsem žádal dvakrát. Pokaždé pro Mynáře

Kancelář se nachází v činžovním domě. Zeman, který se kvůli nemoci pohybuje na vozíku, se po příchodu musel vypořádat se schody, které do budovy vedou. Vystoupat mu je pomohli jeho ochránci.

Lidové noviny s odkazem na bývalého prezidentova kancléře Vratislava Mynáře uvedly, že kancelář je umístěna v klasické bytové jednotce. Jeden pokoj tvoří kancelář, v dalších místnostech je sociální zařízení a zázemí pro asistentku, ochranku a pro řidiče.

Zemanovi mandát skončil 8. března, v úřadu prezidenta byl deset let. Nyní pobývá ve svém novém domě v Lánech.