Minulý čtvrtek se devětasedmdesátiletý Zeman v Motole neplánovaně podrobil operaci kvůli kritickému nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Při zákroku mu lékaři sraženinu odstranili a provedli angioplastiku. Kvůli vzniklému otoku mu museli provést takzvané fasciotomie, tedy naříznout kryty svalů, oznámila nemocnice v pondělí.

Bývalý prezident Miloš Zeman zůstává po čtvrteční operaci kvůli nedokrvení nohy v péči lékařů pražské Fakultní nemocnice Motol:

Exprezident Miloš Zeman. Ilustrační snímek
Exprezident Zeman zůstává v nemocnici. Motol: Dobu hospitalizace nelze odhadnout

Podle středečního vyjádření osmičlenného lékařského konzilia je Zeman ve stabilizovaném stavu, při vědomí a zahájil rehabilitaci. „Po částečném ústupu otoku se podařilo uzavřít jednu ze dvou fasciotomií, zbývající je intenzivně ošetřována. Délku hospitalizace zatím nelze predikovat, avšak pokud bude nastolený trend pokračovat, plánujeme překlad na interní kliniku ke konci tohoto týdne,“ informovala mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková. Další informace poskytnou lékaři v pátek dopoledne na briefingu.

Zeman prostřednictvím svého facebookového profilu poděkoval lidem za přání k uzdravení. „Rozhodl jsem se, že vaše přání splním, a že neodejdu z české politiky, ale že se budu snažit i nadále být s vámi, s vašimi starostmi a s vašimi potřebami, jako prostý český občan Miloš Zeman,“ uvedl bez dalších podrobností.