Do zrušeného výběrového řízení na pozici náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic se přihlásil pouze jeden uchazeč. Podle neoficiálních informací jím byl ekonomický náměstek Pavel Beran, který je vedením sekce v současné době pověřen.

Obrana hledá nového šéfa nákupčích od začátku února, kdy z této pozice odešel Daniel Koštoval, který se stal politickým náměstkem ministra obrany Martina Stropnického (ANO). Na jeho místo byl dočasně posazen Beran. Termín pro podávání přihlášek zájemců o funkci skončil již v únoru, rozhodnutí padlo až nyní.

"Výběrové řízení bylo zrušeno. Bude vyhlášeno znovu. Náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic je důležitá pozice, proto bychom rádi, aby se přihlásilo více kandidátů," uvedl dnes mluvčí úřadu Petr Medek. Dodal, že řízením sekce zůstává pověřen Beran.

Ministerstvo obrany v posledních měsících čelí kritice za zpožděné uzavírání důležitých modernizačních projektů. Kritika je často cílena právě na sekci vyzbrojování, v jejímž čele se za dobu působení Stropnického vystřídali čtyři úředníci.

Potíže úřadu v úterý na Žofínském fóru věnovaném armádě a bezpečnosti připustil i náměstek ministra obrany pro průmyslovou spolupráci a řízení organizací ministerstva obrany Tomáš Kuchta. Poznamenal, že v akviziční sekci sledují spíše odliv než příliv nových pracovníků a nedaří se sehnat odborníky, například právníky, kteří by přinesli na úřad "nový vítr".