Ministerstvo podle ní dnes ráno zaslalo vyrozumění o registraci zmocněnci přípravného výboru strany. Paroubek založení nové strany oznámil počátkem října, kdy vystoupil z ČSSD. Ustavující sjezd plánuje na 26. listopadu do pražského Obecního domu.

Paroubek zároveň vyjednává o fúzi s neparlamentní ČSNS 2005. Představitelé ČSNS 2005 se mají rozhodnout, zda se obě strany sloučí, na svém sjezdu 12. listopadu. Ústřední rada ČSNS 2005 již dříve dala stranickému vedení pro jednání s Paroubkem plnou podporu a zároveň sesadila předsedu Karla Janka, který s příchodem bývalého premiéra nesouhlasil.

Nová strana exšéfa ČSSD by s potvrzeným programem zřejmě chtěla kandidovat příští rok v krajských volbách. Paroubek patří k zakladatelům obnovené ČSSD po listopadu 1989. Do čela sociální demokracie se dostal po pádu premiéra a šéfa ČSSD Stanislava Grosse, kterého nahradil v obou funkcích. Po loňských sněmovních volbách, kdy sociální demokraté sice zvítězili, ale přesto zůstali v opozici, Paroubek na funkci šéfa strany rezignoval a stal se kritikem nového vedení. Na odchodu z řad ČSSD jej následoval poslanec Jiří Šlégr.