Triola, jejíž představitelé se staví proti prolomení limitů, má být prvním bodem ministrova programu. V závodu, kde se vyrábí spodní prádlo, by měl Jan Mládek strávit přes hodinu.

Česká textilní firma Triola, která v Horním Jiřetíně vyrábí proslulé dámské spodní prádlo, se letos zapojila do veřejné diskuze o těžebních limitech. Vedení textilky, jejíž historie sahá až do roku 1919, před několika měsíci oznámilo, že limity a Jiřetín hájí a že chce ve městě zůstat. Zaměstnává tam stovku lidí.

Poté si má prohlédnout Litvínov a okolí. Zatím není určena přesná trasa. Další a poslední zastávkou bude Valdštejnský zámek. V jeho prostorách bude nejprve diskutovat s litvínovskými zastupiteli a členy výboru Životního prostředí a limitů těžby.

Na závěr ho na zámku čeká tisková konference. „Té se vedle pana ministra zúčastní kompletní vedení Litvínova a také starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt," řekl mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu František Kotrba.

Jan Mládek přijíždí jen pár dní poté, co ho místostarosta Litvínova Milan Šťovíček vyzval k rezignaci. Vedl ho k tomu ministrův návrh, aby se o limitech na lomu ČSA rozhodlo až v roce 2020. „Rozhodně budu příští týden trvat na svých názorech," řekl Milan Šťovíček. V minulosti ministra kritizovala také starostka Litvínova Kamila Bláhová. Nelíbilo se jí, že během jedné ze svých předchozích návštěv vynechal Litvínov a setkal se jen s příznivci pokračování těžby.