Sokolová chce jako nová královna krásy pomáhat charitě, a to především v péči o seniory. Ráda by také dokončila gymnázium bez přerušení studia. "Budu se snažit chodit do školy co nejvíce, protože škola je přece základ života," řekla novinářům. "Ještě neví, co ji čeká," zhodnotil dívčiny plány šéf soutěže Miloš Zapletal.

Při své účasti v soutěži Miss World se chce Sokolová řídit radami své úspěšné předchůdkyně Taťány Kuchařové. "Budu tiše naslouchat všemu, co řekne," uvedla nová královna krásy. Může ji těšit, že svůj hlas jí v porotě dala i sama Kuchařová.

Žádná z oceněných finalistek se dnes nespokojila jen s jediným titulem. Sokolová získala od poroty i cenu Miss silueta, Chmelířová si za prezentaci zimní kolekce návrháře Josefa Klíra navlékla šerpu s nápisem Miss elegance a Pompeová bodovala u diváků, kteří jí přisoudili titul Miss Sympatie.

Vítězka je devatenáctou královnou krásy v českých zemích od obnovení soutěže v roce 1989. O post nejkrásnější dívky země se však dělí s Lucií Hadašovou ze Strážnice, která před dvěma měsíci zvítězila v konkurenčním klání Česká Miss.

Osmnáctiletá Sokolová měří 177 centimetrů a pyšní se mírami 91-67-94. Ve volném čase ráda tancuje, což dokázala i při dnešním večeru, ale také lyžuje, plave, kreslí či cestuje. Už dva měsíce má nového přítele, nechce ale naznačovat, jak bude vztah po jejím triumfu pokračovat. Na mírně netaktní dotaz moderátora, co soudí o stárnutí žen, odpověděla, že zástupci obou pohlaví jsou na tom v tomto ohledu podobně. V každém věku mají podle ní ženy určité charisma.

Vedle tří úspěšných finalistek se mohou těšit z vítězství i dvě další soutěžící. Sedmnáctiletá Soňa Dedíková z Brna získala od rozhlasových posluchačů titul Miss nej hlas a jednadvacetiletá Veronika Šindlerová z Kopřivnice zaujala porotu jako Miss talent - mimo jiné díky vášnivé rumbě, kterou na pódiu předvedla. Dívce k úspěchu gratuloval herec Bolek Polívka, který si ale postěžoval na to, jak je smutné, když krásné dívce schází talent. "To je něco jako revolver bez nábojnic, jako Morava bez vína, jako nezkapalněná švestka, jako včelka bez žihadla," poznamenal.

V porotě kromě prezidenta soutěže Miloše Zapletala, Polívky a návrháře Klíra zasedli loňská Miss ČR Taťána Kuchařová, která také předávala korunku své nástupkyni, odborník na etiketu Ladislav Špaček, plastický chirurg Jan Měšťák, herec a moderátor Dalibor Gondík či fotograf Ondřej Pýcha.

Pro letošní ročník připravili organizátoři několik změn. Tou nejzásadnější ale zřejmě byla korunka. Letos propůjčila na několik týdnů vítězce korunku její předchůdkyně Kuchařová. Nové korunky pro krásky v ceně čtvrt milionu korun totiž ve středu dopoledne kdosi odcizil z auta firmy, která je vyrobila. Nové mají být vyrobeny zhruba do dvou měsíců.