Miss Tourism Queen International, která patří společně s Miss Universe a Miss World mezi nejprestižnější světové soutěže krásy, se letos konala v Číně. Soutěže se zúčastnilo 108 krasavic, které zastupovaly nejrůznější státy světa. Pro účastnice připravili organizátoři náročný program.

„Od rána do večera jsme musely dodržovat naplánovaný program, po večeři jsme nacvičovaly program na příští den, mnohdy to byly složité choreografie. Spaly jsme průměrně tři čtyři hodiny denně. Navíc se celý organizační tým včetně nás přesunoval mezi jednotlivými městy v osmi autobusech nebo na delší vzdálenosti třemi letadly. A všude nás obklopovali bodyguardi,“ řekla Martina Bešíková.

Po celou dobu pobytu v Číně doprovázela dívky odborná porota, která sledovala, jak si vedou při soutěžích, při setkáních s občany, při návštěvách památek i při recepcích.

Miss Tourism Queen International 2007 vrcholila v malebném hlavním městě Čeng-čou. Dívky nejprve čekala finále všech dílčích klání. „Přihlásila jsem se do soutěže Miss DiscoQueen a také do Miss Talent - tady jsem předvedla taneční vystoupení s baletními prvky,“ vyprávěla Martina, která se tanci věnuje od svých pěti let, kdy začínala v bruntálské Stonožce. Když při finálovém večeru vyhlásili moderátoři Martinu Bešíkovou jako jednu z postupujících do Top 10, byla upřímně překvapena.

„Postup mezi deset nejlepších v tak významné soutěži jako Miss Tourism Queen International a v tak široké konkurenci považuji za obrovský úspěch,“ netajila se spokojeností Martina.