"Smyslem poradny není poskytnout odbornou pomoc, ale spíše přátelské popovídání, jež mnohdy mladým gayům a lesbám chybí," sdělila  Kamila Fröhlichová ze spolku Prague Pride, který webovou poradnu spustil.

Klient poradny si může sám vybrat, s kterým mentorem si chce povídat. Vybírat si může z 25 poradců různého věku, pohlaví, orientace, povolání či bydliště. Kromě zabezpečené komunikace s mentory má poradna také veřejnou část s články o tématech, týkajících se gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů.

Společnost Prague Pride uspořádala v ulicích hlavního města už čtyři průvody na podporu sexuálních menšin. Zřízení poradny je další krok, který má usnadnit život zejména mladým homosexuálům.

Sebevražda mladého Filipa

Impulzem pro vznik poradny byl příběh čtrnáctiletého Filipa z Hradce Králové, který loni kvůli nepochopení a homofobii okolí spáchal sebevraždu. Projektu se aktivně účastní i Filipova teta, moderátorka Ester Janečková. Po Filipově smrti se na ni podle jejích slov začalo obracet hodně mladých lidí v podobné životní situaci. "Mají obavy z coming outu, bojí se reakce rodiny i spolužáků. Myslím, že právě možnost sdílení a rozhovoru s někým, kdo prožíval to samé, je tou nejlepší možností. A právě to poradna S barvou ven nabízí," uvedla.

Zakladatel Prague Pride Czeslaw Walek dodal, že mladý člověk s odlišnou sexuální orientací se často nemá na koho ve svém okolí se obrátit. "Náš web má být tou osobou blízkou, která mu pomůže," tvrdí.