Informaci přinesl server iDnes.cz. Policie mladíky zadržela a případ zatím řeší jako výtržnictví. Dva útoky mladých Romů nyní policie vyšetřuje také v Novém Boru na Českolipsku, kde prý minulý týden napadli a zranili tři místní mladé lidi.

Potyčka v jablonecké Palackého ulici se odehrála po 20:00. „Čtyři mladí Romové k nám naběhli do obchodu. Bylo vidět, že jsou opilí nebo zfetovaní,“ řekla serveru žena, která v prodejně potravin obsluhovala. Důvodem prý bylo to, že se její kolega mladíků zeptal, co potřebují. Ti mu pak údajně začali sprostě, až rasisticky nadávat.

Pak podle ní mladíci napadli i zákazníka. „Roztrhli mu svetr a chytili ho pod krkem. My jsme mu běželi na pomoc. To už na zem padaly basy s pivem i regály se zbožím. Naštěstí výtržníci nebyli ozbrojení nožem či jinou zbraní,“ dodala žena. Dalšímu násilí pak zabránili strážníci a policisté. Mladíci se jim neúspěšně snažili utéct. Policisté je odvezli na lékařské vyšetření a pak skončili v cele.

Podle mluvčí jablonecké policie Ludmily Knopové byli všichni zadržení mladší 18 let

Policie vyšetřuje, jestli se nebudou zpovídat i z ublížení na zdraví. „Musíme počkat na lékařskou zprávu. Za výtržnost pachatelům hrozí běžně dva roky vězení. Pokud to jsou mladiství, tak je to polovina trestu,“ uvedla Knopová.

Po dvou nedávných potyčkách v Novém Boru se v úterý do města vrátily policejní posily z pořádkové jednotky. Na dodržování bezpečnosti tam policisté z pořádkové jednotky dohlíželi už dříve, poté co v srpnu v jednom z novoborských barů zaútočila skupina Romů na hosty mačetami.